Ділитимуть молодь на бідних та багатих уже з 1 вересня, аби стипендію отримували ті, хто її справді потребує.

Як заявила заступник міністра освіти Інна Совсун, виплачувати стипендію студентам вишів із сімей з високим або навіть середнім рівнем достатку не виправдано, передає Корупція.інфо

"Наразі розмір стипендіального фонду істотно не змінився. Разом з тим, потрібно розуміти, що ця система, яка успадкована нами від Радянського союзу, повинна змінюватися. І якщо ми витрачаємо 5% бюджету всієї освіти — 5 мільярдів гривень на стипендії, то це перекручена картинка в порівнянні з міжнародним досвідом в тому числі. Тому зараз ми підписали наказ про створення робочої групи, яка працюватиме над новим механізмом і принципами нарахування стипендій з тим, щоб з 1 вересня ті, хто будуть вступати на перший курс, розуміли, на що вони погоджуються, на що вони йдуть, хто отримає можливість претендувати на стипендії, хто ні, і тому подібне. Бо сьогодні, на жаль, у нас зберігається принцип — ми дамо всім потроху. І фактично, ті діти, у кого дійсно немає взагалі ніяких коштів і на ту стипендію, яку отримують, вижити в Києві не можуть, але в той же час є діти з сімей середнього достатку або навіть багатих, для яких ці гроші є дрібницею і, за великим рахунком, вони не особливо їх потребують"– пояснила Інна Совсун.

Як відомо, нині усі студенти, які навчаються на державній формі навчання та не мають пільг, отримують щомісячну стипендію розміром 730 гривень.

 

 

Архе