Депутати міськради цього тижня внесли зміни до ухвали “Про затвердження Положення про податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки”

Зміни стосуються збільшення пільги оподаткування житлових помешкань та індивідуальних будинків. Зі слів директора департаменту економічної політики ЛМР Ірини Кулинич, вони вступлять у дію для фізичних осіб, які мають власність та нерухомість з початку наступного року, повідомляють у прес-службі Львівської міськради, передає Корупція.інфо

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, – це місцевий податок, який сплачується за місцем розташування об’єкта оподаткування і зараховується до міського бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України.

“Ми опрацьовували відповідне питання в робочій групі. Відтак пропонуємо збільшити пільгу оподаткування житлових помешкань до 80 кв. м. Натомість, законодавець пропонував встановити пільгу 60 кв. м. Щодо індивідуальних будинків, то тут законодавством встановлено 120 кв. м, ми ж збільшуємо до 160 кв. м.

До липня можемо коригувати ставки цього податку, а з 1 січня 2016 р.  вони вступлять у дію для фізичних осіб, які мають власність – квартири і житлові будинки – та нерухомість

Якщо людина має у своїй власності квартиру та житло, то тут ми встановили пільгу 200 кв. м. Щодо житлових квартир, ми пропонуємо ставку 0,5%. У проекті ухвали для індивідуальних будинків ставку встановлено 1%, але якщо буде внесено зміни до 0,5%, як ми це обговорили на робочій групі, то ми це також врахуємо”, – розповіла Ірина Кулинич.

Зі слів І. Кулинич, з 20 лютого база оподаткування наповнюватиметься від юридичних осіб і, ідповідно, буде надіслано повідомлення фізичним особам і мешканцям міста. “До липня можемо коригувати ставки цього податку, а з 1 січня 2016 р.  вони вступлять у дію для фізичних осіб, які мають власність – квартири і житлові будинки – та нерухомість”, – додала Ірина Кулинич. 

Під час обговорень було внесено низку пропозицій щодо змін до проекту. Так, зокрема, до об’єктів нерухомості, які не є об’єктом оподаткування, додано об’єкти нерухомості, що є власністю наукових та науково-виробничих підприємств, та ті, які перебувають у стані реконструкції, модернізації та капітального ремонту, що підтверджується відповідною дозвільною документацією.