У ЛНР зараз активно видають соціальні допомоги. У середньому це суми від 900 до 1800 гривень. Правда, цими грошима не вийде розрахуватися ніде, крім як на окупованих територіях. Пов’язано це з тим, що терористи викрали видані ними гроші зі сховищ банків Луганській і Донецькій області.

У таких крадених купюр є одна характерна особливість. Один край забарвлений в який-небудь колір (у нашому випадку – синій). Це зробили співробітники банків спеціально, щоб гроші, що потрапили в руки сепаратистів, втратили свою цінність.

Купюрою, специфічно забарвленою з одного боку, неможливо розрахуватися на території України. Таку банкноту в магазинах і супермаркетах відразу ж повертають власнику. Якщо ж такими «міченими» грошима поповнити картку через термінал, гроші надійдуть на рахунок карти, і вона тут же буде заблокована. Потім належить процедура спілкування зі співробітниками банку, не тільки для того, щоб зняти ці гроші, але й щоб розблокувати картку.

З цього випливає, що більшість грошової маси, що обертається в «ЛНР» / «ДНР» так і залишається в псевдореспубліках. Терористи таким способом створюють економічну автаркію на цих територіях і позбавляють людей можливості покинути окуповану частину України. Вашій увазі представляємо такі купюри, що потрапили в наші руки від   мешканців «ЛНР» і уже   зʼявилися на не окупованих  територіях. Будьмо уважні!

lsKOsF7CzEkBpvsulwCZg4NutjMdOKFos

джерело: Патріоти  України