Минулого тижня, 10 грудня, у Верховній Раді України був зареєстрований законопроект про громадянську зброю і боєприпаси.

Згідно з документом, буде дозволено право володіння і використання холодної та вогнепальної зброї на підставі дозволу органів внутрішніх справ.

Згідно ст. 4 проекту закону, виділені 4 види цивільної зброї та боєприпасів:

1) перша категорія – пневматична зброя калібру до 4,5 мм і швидкістю польоту метального елемента до 100 м / с; вогнепальну зброю під патрон "Флобера" калібру до 4,5 мм та боєприпаси до неї;

2) друга категорія – вогнепальна гладкоствольна довгоствольна зброя; пневматична зброя калібру понад 4,5 мм і швидкістю польоту метальної елемента понад 100 м / с; вогнепальну зброю під патрон "Флобера" калібру понад 4,5 мм та боєприпаси до неї;

3) третя категорія – довгоствольна вогнепальна нарізна і комбінована вогнепальна зброя і боєприпаси до неї;

4) четверта категорія – короткоствольна гладкоствольна вогнепальна зброя, призначена для стрільби боєприпасами, спорядженими еластичними метальними елементами менш несмертельної дії та боєприпаси до неї; короткоствольна нарізна вогнепальна зброя та боєприпаси до неї.

У законопроекті наголошується, що право на придбання цивільної зброї другої, третьої та четвертої категорії можна отримати після дозволу органів внутрішніх справ.

Дозволи на зброю видаються без обмеження терміну дії. Забороняється використання саморобної і зміненої зброї.

Зброя першої категорії знаходиться у вільному цивільному обороті.

0mpbSskT3cw

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Варто зазначити, що законопроект мають обговорити у відповідних комітетах, після цього дочекатись його реєстрації на сесії ВР, де за нього мають проголосувати у декількох слуханнях.

Після одобрення депутатами –  справа за президентом. А вже після його підпису – законопроект набуває чинності через півроку.

 

 

Кай Кіт

 

за матеріалами: Автономний опір