У випадку загострення ситуації на сході України Росію можуть відключити від SWIFT.

Про це заявив міністр закордонних справ Польщі Гжегож Схетина в інтерв'ю Dziennik Gazeta Prawna, передає ІА Корупція Інфо.

"Це можливо як один з наступних кроків. Пам'ятайте, однак, що такі заходи є двосічною зброєю, яка обрушиться не тільки на Росію", – зауважив він.

"Я не прихильник таких сценаріїв. Але ми повинні бути готові залежно від того, що відбуватиметься в Україні", – додав Схетина.

За його словами, він неодноразово обговорював питання нових санкцій з Високим представником ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федерікою Могеріні.

"Якщо не спрацює позитивний сценарій на сході , ми повинні бути готові до наступного типу санкцій. Ми повинні мати плани для різних варіантів за  масштабами і наслідками", – наголосив глава МЗС Польщі.

Як підкреслив він, після обстрілу Маріуполя, глави МЗС країн ЄС прийшли до висновку, що жодні нові санкції проти РФ "не є неможливими".

За словами Схетини, посиленню санкцій проти РФ не стане на заваді більш поміркована позиція нового уряду Греції.

"У разі ескалації з  боку Росії, будуть загострюватися санкції. Я вірю, що це можливо. Повідомлення повинно бути ясним: більше насильства – більше санкцій", – відзначив він.