На цей раз у чиновниках тижня, очільник ще одного профільного міністерста, а наразі можновладець, що перебуває в епіцентрі не одного корупційного скандалу. Мова йде "закритого для ЗМІ" і "відкритого" для трати державних коштів, міністра екології та природних ресурсів України Ігора Шевченко.

Міністерство екології та природних ресурсів як і раніше залишається годівницею для політиків.

Після того як прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Кабміну звільнив заступника міністра регіонального розвитку Дмитра Ісаєнка через неправомірне отримання ним статусу учасника АТО, під критику ЗМІ потрапив черговий член нового уряду. У полі журналістських розслідувань потрапив міністр екології та природних ресурсів України Ігор Шевченко.

На цей раз журналісти хочуть з'ясувати у прем'єра – чому члени уряду держави, яка веде війну з агресором, а країна перебуває на межі дефолту, відпочивають в найдорожчих готелях світу і сприяють процвітанню корупції у своїх міністерствах.

Зокрема, ЗМІ зацікавилися – як так вийшло, що міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко був помічений в період новорічних канікул в Об'єднаних Арабських Еміратах в одній з найдорожчих готелів світу Burj Al Arab.

Готель, який була спроектований у формі вітрила, знаходиться на штучному острові в декількох сотнях метрів від берега, і щорічно визнається однією з найбільш респектабельних. Номери являють собою багатокімнатні апартаменти в кілька поверхів – найбільш «скромний» з них обходиться не менше $ 2 тис. за добу, найдорожчий коштує близько $ 30 тисза ніч.

Але і це ще не все. Як стверджують джерела в ОАЕ, міністр опинився в центрі публічного скандалу в ресторані цього готелю, де, м'яко кажучи, поводився непристойно. Причому старань персоналу виявилося недостатньо, і тільки поліція змогла привести його до тями.

У Міністерстві екології та природних ресурсів, куди був відправлений запит про перебування міністра в новорічні і різдвяні свята відповідь проігнорували, але неофіційно факт закордонної поїздки не заперечують, хоч і не уточнюють куди, за які кошти і з якою метою він їздив.

Навіть якщо це була приватна поїздка за особисті кошти – якось нелогічно в очах іноземців звучать заяви України про необхідну допомогу. Щоб хоч якось відбілити репутацію, міністр Шевченко хизується перерахованими 4 тис. грн на потреби поранених бійців.

min-red1-22-01-2015

Він демонстративно виставив свою зарплату на сторінці Facebook і заявив, що всі свої офіційні доходи буде перераховувати на потреби АТО.

Цікаво, що це не перший скандал, в який потрапив міністр Ігор Шевченко всього за один місяць перебування на посаді (призначений 2 грудня), ставши рекордсменом за згадками у ЗМІ.

Найсерйознішим з них стало лобіювання інтересів «сім'ї Януковича». Зокрема, екс-уповноважений уряду України з питань антикорупційної політики, а нині народний депутат від «Народного фронту» Тетяна Чорновіл, звинуватила Шевченка в тому, що з його приходом в міністерство почали працевлаштовуватися люди, близькі до газового бізнесу «сім'ї», а саме – до колишнього міністра енергетики Едуарду Ставицькому і екс-регіонала і «газовій короля» Олександра Онищенка.

Примітно, що в грудні Онищенко поступився частиною свого бізнесу фірмі менеджера групи  екс-прем'єр-міністра Миколи Азарова. За даними SMIDA, 20% акцій ВАТ «Пласт» відійшло ТОВ «Новард Плюс» засновником якого є Костянтин Пивоваров, на якого, за даними «УП», після введення санкцій сім'я Азарова переписала частину власності.

 

min-red2-22-01-2015

Народний депутат Тетяна Чорновіл нарікає на корупцію у відомстві Ігоря Шевченка. У своєму блозі на Українській Правді вона пише:

«Нажаль мушу констатувати:новий міністр підтягує в Міністерство кадри Ставицького – підтверджується фактами.  Мова йде про Едуарда Ставицького, який не лиш БУВ міністром екології та ПЕК в епоху Януковича, а такоже ВІН БУВ саме тим чиновником, що організував для Сім'ї відчуження «Міжгір'я». Мені особисто здається не випадковим і дуже підозрілим, що невдовзі після призначення нового міністра екології НАК «Надра України», що підпорядковується міністерству ,не відстояла державні захоплення в суді – Київський АПЕЛЯЦІЙНИЙ господарський суд зняв арешт з майна Компанії «Голден Деррік». Державі НЕ вдалось повернути собі контроль над «Голден Деррік», яку через кіпрську «Хартлог Лімітед» контролюють Едуард Ставицький, а також ще Юрій Іванющенко».

 

min-red3-22-01-2015

Міністр екології та природних ресурсів Ігор Шевченко на своїй сторінці в Facebook намагається показати себе в кращому ракурсі, виставляючи старі селфі зі знаменитостями

Незважаючи на зовнішню відкритість і викладання в Facebook селфі зі знаменитостями, Ігор Шевченко залишається найбільш закритим міністром для преси.

Отримати офіційну позицію міністра з цілої низки питань, у тому числі з реформування відомства, просто неможливо. Процес тягнеться болісно повільно, а заяви про боротьбу з корупцією на ділі виявляються, м'яко кажучи, пасивними.

Залишаються питання і до ряду чиновників Міністерства. Ще в жовтні Міністерство закордонних справ підготувало доповідну записку на ім'я прем'єр-міністра Арсенія Яценюка, де вказало на численні порушення з боку міністерств і відомств на заборону на закордонні відрядження і їх небажанням погоджувати директиви з МЗС, як того вимагає законодавство.

Зокрема, в записці згадується поїздка 26 вересня 2014 заступника директора Департаменту правової та міжнародної діяльності Міністерства екології та природних ресурсів України Наталії Загурської до Відня (Австрія) у штаб-квартиру Організації Об'єднаних Націй з промислового розвитку, ЮНІДО (UNIDO – United Nations Industrial Development Organization) для проведення зустрічей і переговорів. Тим самим, як стверджується в документі, чиновник порушила низку вимог українського законодавства і перевищила свої повноваження, оскільки при здійсненні офіційних службових відряджень за кордон необхідно погоджувати з Кабміном і Міністерством закордонних справ всі директиви і мандати на ведення офіційних переговорів з міжнародними організаціями.

Нічого з боку Мінекології зроблено не було. Не було надано роз'яснень МЗС і після поїздки – які питання обговорювалися на зустрічі у Відні і які документи підписувалися з боку Мінприроди. А враховуючи поточну ситуацію в країні, наскільки ефективним може бути витрата державних коштів на неузгоджені відповідно до законодавства України візити, які потенційно можуть нести в собі загрозу національній безпеці?

Також протягом першого місяця перебування на новій посаді Ігор Шевченко встиг стати фігурантом та інших корупційних скандалів: спочатку співробітників Державної екологічної інспекції викрили у хабарництві і вимаганні грошей за сприяння в безперешкодному проходженні радіологічного та екологічного контролю вантажів і транспортних засобів, які перетинають державний кордон України, а потім Представництво Ліберії в Міжнародній морській організації (IMO) звернулося до МЗС України із скаргою на корупцію і свавілля екологічної інспекції у вітчизняних морських портах.

Цю скаргу африканської країни, однією з найбідніших у світі, на вимагання хабарів підлеглими Шевченка можна вважати головним досягненням нового міністра на займаній посаді.

Цікаво, яка буде плата за утримання при владі профнепридатних чиновників,…

 

 

 

 

Джерело: Корупція.інфо

 

за матеріалами: Kraina.name