Цінності не продаються: Україна та Європа мають спільно їх захищати, зазначив Президент Петро Порошенко у статті в німецькому виданні Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ). Глава держави наголосив, що гібридна війна, яку веде Росія проти України, вплинула на українську націю, Європу та світоустрій, передає  ІА Корупція Інфо

«Українцям досі складно збагнути, що в центрі Європи можуть бути військовополонені, зважаючи на те, що ми мали так багато уроків 20-го століття, яке було однією з найкривавіших епох в історії людства. Ключовий урок, що цінності мають бути важливішими за економічні інтереси», — підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави наголосив, що українці платять дуже високу ціну, захищаючи свою Батьківщину в боротьбі проти агресора. «Лише коли ви зустрічаєтеся очима з тими, хто зараз на передовому фронті боротьби за демократію та людську гідність, можна по-справжньому зрозуміти твердість українського народу в утвердженні миру», — додав Петро Порошенко. Президент наголосив, що першим кроком на шляху урегулювання ситуації має стати визнання та виконання всіма сторонами Мінських домовленостей. «Відсутність відповідальності у дотриманні зобов’язань неминуче підриває мирний процес, тим самим наражаючи території в центрі Європи на продовження кровопролиття, розширення тероризму і поширення нестабільності», — зазначив Петро Порошенко.

Президент закликав європейців продовжити і посилити підтримку України. Він подякував Німеччині та особисто німецькому Канцлеру Ангелі Меркель за зусилля зі встановлення миру в Україні. «Європа має об’єднатися навколо двох простих ідей. По-перше, цінності не продаються, і ми повинні зробити все необхідне, щоб захистити їх. По-друге, лише спільно демократичні нації можуть захистити свободу нинішнього і майбутніх поколінь людства для життя без страху, без загрози тероризму», — наголосив Петро Порошенко і додав:

«Ми в цьому питанні разом, ми — Європа, а разом ми непереможні».

Президент зазначив, що український народ відданий демократичним зобов’язанням у питаннях свободи слова, громадянського суспільства та з повагою ставиться до своїх національних меншин. Українців об’єднує спільне прагнення в реформуванні країни, особливо боротьбі з корупцією.

«Боротьба з корупцією — це умова нашого подальшого успіху проведення реформ, пов’язаних з бізнес-кліматом, верховенством закону та прозорості в державному секторі. Це наріжний камінь у побудові нової України», — наголосив Президент.

 

 ІА Корупція Інфо