махінації

Один із суддів господарського суду Рівненської області своїм рішенням передав державну нафту вартістю 171 мільйон гривень приватному підприємству. Нині кримінальне провадження щодо перевищення його службових повноважень розслідує Генеральна прокуратура України.

Про це повідомляється на офіційному сайті установи, передає Корупція.інфо

Зокрема, у повідомленні зазначається, що управлінням нагляду у кримінальному провадженні у сфері транспорту Генеральної прокуратури України розпочато кримінальне провадження за фактом перевищення службових повноважень суддею господарського суду Рівненської області.

Встановлено, що суддя, який на той час ще не прийняв присягу, тобто не мав відповідних повноважень, виніс рішення про визнання права власності на нафту, яка знаходиться в магістральному нафтопроводі «Кременчук-Херсон», за приватним підприємством.

Однак, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про утворення Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» майно магістральних і розподільних нафтопродуктів є державною власністю. Загальна вартість переданої нафти нафти складає 171 мільйон гривень. Таким чином, своїми діями суддя спричинив тяжкі наслідки державним інтересам.

Відтак, його дії попередньо кваліфіковані за ч. 3 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень). Наразі триває досудове розслідування.