Джерела телеграм-каналу “Вертикаль” повідомляють інсайд, що начебто в політпроект Бурба вирішили вкластися американці. Вони хочуть “прокачати” патріотичну альтернативу, аби потроху змістити у маргінальне поле “сивоголового гетьмана” Порошенка.

“Гетьман намагається будь-яку альтернативу «випалити», і це загрожує Україні поганими наслідками у довгостроковій перспективі.

Бурба, звичайно, той ще кадр. Але американці прорахували, що наша «права тусовка» та журналісти надто ласі на «культ спецслужб». Американці мають намір «ліпити» з Бурби «державника» та «захисника». Тому він зараз так активно роздає інтерв’ю, в яких, проте, акуратно критикує нашу владу. На відміну від того ж таки Порошенко, який сам «спалює» власні перспективи, роблячи ставку на «сектантство».

Восени 2021 року Порошенко зустрічався з Бурбою, щоб дізнатися той йтиме в політику чи ні. Пропонував йому фінансову допомогу. Але Бурба відмовився бути у його команді”, – пишуть у телеграм-каналі.

Окрім того, неодноразово експерти висловлювали думку, що саме Порошенко займається дестабілізацією в Україні на користь Кремля. Проте, невже думають, що і про справи Бурби всі забудуть? Навіть те, що він був призначений на посаду керівника ГУР Міноборони самим Порошенко. І обидва: що Порошенко, що Бурба з’являються регулярно на каналі Ахметова. Хоча може саме після цієї пропозиції, якщо вірити інсайду, він перевзується та перестане критикувати владу?

Щоправда, не так давно з’явилося розслідування, у якому журналісти заявили, що Бурба брав участь у розгоні Майдану у лютому 2014 року під час загибелі Небесної сотні. Про це із посиланням на документи СБУ повідомляють журналісти розслідувального проекту “Тіні”.

Як зазначають журналісти, у лютому 2014 року силовики реалізовували дві спецоперації: “Бумеранг” та “Хвиля”, до яких було залучено представників Внутрішніх Військ, міліції, “Беркуту”, а також снайпери.

“Серед людей, які відповідали за реалізацію спецоперацій, був і Василь Бурба, який на той час обіймав посаду начальника 2-го управління К у СБУ”, — йдеться у розслідуванні.

Зоною відповідальності Василя Бурби було блокування доріг на в’їздах до Києва. Він мав створити зелений коридор військового транспорту. Також Бурба забезпечував цілодобову роботу на Майдані Служби з надзвичайних ситуацій, зокрема, радіохімічний та біологічний захист, зазначають журналісти.

“Документи про причетність Василя Бурби до розгону Майдану вперше оприлюднив у 2014 році екс-нардеп від “Батьківщини” Геннадій Москаль”, — йдеться у розслідуванні.

Москаль повідомив журналістам, що всю інформацію надіслав до Генпрокуратури, проте звідти жодних звітів про розслідування не надходило.

У жовтні 2016 року з’явився указ президента Петра Порошенка щодо призначення Василя Бурби на посаду начальника ГУР Міноборони. Тоді ще народний депутат від “Самопомочі” Єгор Соболєв написав звернення до президента Порошенка та міністра оборони Степана Полторака з вимогою публічно пояснити це призначення.

Соболєв намагався привернути увагу Президента та голови Міноборони на інформацію про причетність Бурби до плану зачистки Євромайдану, але той залишився на своїй посаді.

Нагадаємо, що раніше Президент України Володимир Зеленський назвав Василя Бурбу “авантюристом та аферистом”, який розголошував секретну інформацію та торгував нею з метою отримання матеріальної вигоди.

“Ви розумієте – це авантюрист і аферист… Я ніколи не хотів говорити про нього так.

Але зараз, коли його звільнили, ну, дріб’язкова людина, котра робить ремонти у Кончі за 11 мільйонів, СБУшник, котрий блокував все пропонує мені ковід…

Я зробив висновки і хотів звільнити цю людину. Після цього об’являється, звичайно ж, Петро Олексійович, який за усім цим стоїть. Він хотів розколу наших відносин із США”, – наголосив тоді Зеленський на прес-конференції.

Зеленський заявив, що Бурба від початку не влаштовував його на посаді глави розвідки через погану репутацію та зв’язок із СБУ і він хотів його звільнити. За словами Зеленського, після революції Порошенко вирішив зберегти Бурбу біля себе і дав йому посаду глави розвідки, хоча у Бурби і не було досвіду у розвідувальній роботі.