На думку дипломата, США та інші партнери бачать Німеччину зараз «у поганому світлі»

Стримана позиція Німеччини щодо України призвела до втрати репутації та довіри до ФРН з боку інших країн-партнерів, заявив глава Мюнхенської конференції з безпеки Вольфганг Ішінгер. Його слова наводить агентство DPA.

На думку дипломата, США та інші партнери бачать Німеччину зараз «у поганому світлі» через небажання постачати Україні зброю, а також через позицію щодо газопроводу «Північний потік-2».

Він наголосив, що завдано шкоди репутації ФРН. При цьому Ішінгер вважає, що це можна виправити. Глава Мюнхенської конференції додав, що стримана позиція влади Німеччини грає на руку Росії. «Безумовно, у Москві точно зафіксували вагання різних німецьких політиків», – зазначив він.

Ішингер також заявив, що все сказане про Німеччину у Вашингтоні, Брюсселі та Києві за останні кілька днів викликало у нього страх і тривогу.

Варто зазначити, Німеччина змінила дипломатичну риторику щодо запуску російського газопроводу “Північний потік-2” в обхід України. Якщо раніше головною була енергетична безпека України та Європи, то нині умовою запуску чи незапуску називають можливе російське військове вторгнення до України.

Про це 28 січня президент України Володимир Зеленський сказав під час брифінгу для іноземних ЗМІ.

“Ми чуємо потужний голос з Німеччини. Без образ, але тим не менше, який говорить дипломатичною мовою, що наприклад, якщо завтра буде ескалація з боку РФ, то про “Північний потік-2” ми можемо не говорити. Як це зрозуміти? Чому я так реагую? Ще вчора, коли такої риторики не було щодо ескалації Росії, і коли ми обговорювали питання “Північного потоку-2”, всі говорили, що якщо буде “Північний потік-2″ запущено, Україна отримує безпекові, енергетичні гарантії”, – сказав глава держави.

Зеленський нарікає, що кардинально змінилася риторика щодо “Північного потоку-2”.

“Ми обговорювали і у Німеччині, і у США, і у ЄС про те, які це можуть бути гарантії, які також було потрібно обговорити європейським партнерам із РФ. А це – як мінімум 10-15 років продовження транзиту газу ГТС України. Плюс – обов’язковий реверс. Подивіться, як міняється риторика. Вже ніхто не говорить про енергетичну безпеку України. Вже говорять, якщо буде ескалація, то про який “Північний потік-2″ ми можемо говорити? Це така сама гібридна війна”.

За його словами, якщо б Німеччина зіткнулась з російською загрозою, то Україна була б готова надати відповідну допомогу.

“Я вам не бажаю такого, що відбувається в нас… Але знайте: якщо так буде, ми точно вам допоможемо”, – зазначив президент.

Він також наголосив, що від початку війни з 2014 року Німеччина підтримувала Україну – і втілення реформ, і функціонування Нормандського формату, а також підтримала Україну на останній зустрічі політрадників лідерів “нормандської четвірки” в Парижі 26 січня.

Зеленський сказав, що Україна розраховує на підтримку Німеччиною шляху України до ЄС і НАТО.

“Є інший напрямок, де від Німеччини багато що залежить. Це і консолідація в Альянсі щодо підтримки України, і щодо бачення не на словах, а реально, у конкретних діях, щодо майбутнього членства України в ЄС… Саме ви (Німеччина) маєте вплив на ці держави. І тому ми очікуємо, що ви нам допоможете в таких напрямках”, – зазначив Зеленський.