Кабінет Міністрів надав «Главкому» інформацію про витрати бюджету на авіаперевезення високопоставлених чиновників уряду в 2013 – 2014 роках, передає Корупція.інфо

Протягом 2013 за кордон та по Україні було скоєно 25 літерних рейсів урядових делегацій на загальну суму 9,4 млн гривень.

Ще 47 закордонних відряджень уряду часів Миколи Азарова коштували бюджету майже півмільйона гривень.

Один візит Азарова в Давос обійшовся майже у два мільйони

Крім того, вже в 2014 році, напередодні втечі з України, команда Азарова побувала в одній з найдорожчих своїх закордонних поїздок.

«22 – 24 січня 2014 було скоєно одна літерні спецавтоперевозка за кордон урядової делегації на чолі з керівництвом Кабінету Міністрів на суму 1741000 гривень», – повідомили в Секретаріаті уряду.

Мова йде про робочий візит екс-глави кабміну Миколи Азарова до Швейцарії для участі у Щорічних засіданні Всесвітнього економічного форуму. Планувалося, що в Давосі український прем'єр зустрінеться з президентом республіки, директором-розпорядником МВФ Крістін Лагард, головою Європейського парламенту Мартіном Шульцем, керівництвом ЄБРР, президентом Світового банку Джимом Кімом, генеральним директором СОТ Роберто Азеведо.

Пізніше стало відомо, що Микола Азаров так і не зміг виступити. Як писало впливове видання Financial Times, його візит можна охарактеризувати як «принизливий».«Бути в Давосі – але триматися подалі від Congress Centre (головний конгрес-хол Форуму – ред.). Така доля, що випала на долю Миколи Азарова, прем'єр-міністра України, який знаходиться в Давосі – і який сподівався виступити на форумі. На жаль, для нього, репутація його уряду в даний час впали так низько, що пан Азаров не робив це всередині «периметра безпеки», – писав автор публікації Gideon Rachman.

 

Відвідування Давосу українськими топ-чиновниками проходило на тлі розпочатих розстрілів активістів Євромайдан в Києві.

Британський журналіст так описав результат перебування Азарова в Швейцарії: «Він ховається в готелі National, приблизно за милю далі по дорозі. Серед його відвідувачів вчора були Лакшмі Міттал, сталевий магнат, Йорма Олліла, голова Shell – і я. Коли я запитав його (М.Азарова – ред.), Чи шкодує він, що не може виступити на ВЕФ, пан Азаров відповів сухо – «Форум мав унікальну можливість послухати главу уряду України, щоб отримати більш широку точку зору – так що важко сказати, хто втратив більше в цьому сенсі ».

Протиставляючи свої витрати, витрат попередників, підлеглі Арсенія Яценюка привели вартість авіаперельотів нової урядової команди. З 27 лютого по 8 грудня 2014 прем'єр-міністр Яценюк та інші члени уряду вчинили 41 переліт за кордон та по Україні, які обійшлися державі в 287 тис. гривень. 

 

o-00215572-a-00025886

 ‡агрузка...