Проблеми із відшкодуванням за перевезення пільговиків та подорожчання пального невдовзі призведе до подорожчання вартості проїзду у маршрутках, переконаний голова Львівського обласного осередку всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська асоціація автомобільних перевізників Іван Велійка. Про це  повідомили у прес-службі Асоціації перевізників Львівщини, передає ІА Корупція Інфо.

За словами І. Велійки, стрибок валюти та подорожчання палива безпосередньо впливає на складову тарифу і веде до подорожчання проїзду.

«Сьогодні у вартості проїзду – 3 гривні (у місті), 0,3 грн за один пасажирокілометр (на примісті – авт.) – питома вага дизельного пального складає понад дві третіх тарифу. А для того, щоби автотранспортне підприємство було успішним, пальне у переліку загальних витрат мало б складати не більше 33%. Зараз, ще додається новий податок на майно, встановлено нові податки на землю, введені зміни по адмініструванню податку на додану вартість, які обмежують товарні кредити – і список можна продовжити, а це все накладається додатковим тягарем на витрати автотранспортних підприємств. Тому реальний стан справ у автотранспортних підприємствах дуже поганий. Нині під загрозою є своєчасна виплата заробітної плати трудовим колективам, погашення заборгованостей кредиторам і т. п.», – розповів він.

За словами лобіста перевізників, львів’янам варто готуватися до подорожчання вартості проїзду. Однак коли це станеться залежить від розуміння владою критичної ситуації транспортних підприємств.

«Тариф зросте. Але ми живемо в суспільстві, знаючи реальний стан статків 90% наших потенційних клієнтів. Тож тут, на мою думку, має сказати своє слово влада як замовник послуг для своєї громади. До прикладу у Києві мер міста разом з депутатами і виконавчою владою прийняв непопулярне рішення про підвищення тарифу… Яке рішення прийме Львівська міська рада, прогнозувати не хочу, але, наголошую, що без пошуку механізмів компенсації, які б дали змогу зберегти громадський автомобільний транспорт, у Львові не обійтися», – переконаний І. Велійка.

Також перевізники вимагають врегулювати болюче питання перевезення пільгової категорії пасажирів, що могло б частково відрегулювати вартість тарифу.

«Ми вже протягом півроку просимо органи місцевого самоврядування впорядкувати пільгові перевезення. На жаль, нас не чують. Відповідь чиновників проста – це суперечить чинному законодавству. Але за бажання можна знайти вихід із будь-якої проблеми. Адже впорядкування проїзду пільговиків якраз у цей скрутний для кожного громадянина час може стати одним із важливих компенсуючих факторів для автотранспортних підприємств. В інших обласних центрах України із цим впоралися. Для прикладу в Миколаєві  одночасно в автобусі пільгою може скористатися два пасажири, у Полтаві – в автобусі типу БОГДАН пільгою може скористатися два пасажири, а у великих автобусах (ЛАЗ, МАН – авт.) – шість пасажирів, у Рівному Тернополі та Києві – три пасажири. А у Івано-Франківську пільгами пасажири можуть скористатися з 10 до 15 год. У інші години платять всі за чинним тарифом. Тільки в нашому місті всі транспортні труднощі, особливо проблемні, перекладаються на плечі перевізника», – бідкається Іван Велійка.