У Києві в Будинку офіцерів пройшла церемонія прощання з народним депутатом Дмитром Тимчуком. Він загинув 19 червня від вогнепального поранення у голову.

Прощання з Тимчуком розпочалося о 10 годині. 

Незадовго до цього на Грушевського зібралася велика кількість бажаючих попрощатися з депутатом і координатором групи "Інформаційний спротив", причина смерті якого досі не з'ясована – найбільш вірогідною версією слідство вважає самогубство.

У приміщенні була присутня родина загиблого нардепа, почесна варта, його колеги з партії "Народний фронт", політики та інші українці.

Церемонія проходила під супровід військового оркестру.

Попрощатися з Тимчуком прийшов голова Верховної Ради Андрій Парубій, віце-прем'єр-міністерка Іванна Климпуш-Цинцадзе, голова МВС Арсен Аваков, міністерка освіти Лілія Гриневич, екс-секретар РНБО Олександр Турчинов, лідер "Народного фронту" Арсеній Яценюк, голова фракції Максим Бурбак, нардеп Антон Геращенко, Вікторія Сюмар та інші.

"Україна понесла велику втрату, нам його не вистачатиме. "Інформаційний спротив" Тимчука відіграв велику роль в інформаційній війні",– сказав Парубій.Антон Геращенко також розповів, що нардепи вже звернулись до президента Володимира Зеленського, аби посмертно нагородити Тимчука орденом Свободи.

Після церемонії прощання тіло нардепа для поховання перевезуть в Бердичів Житомирської області. Там Тимчук провів юність і зараз живуть його батьки.

Додамо, слідство розглядає самогубство як основну версію загибелі нардепа Дмитра Тимчука. Останнім часом очільник "Інформаційного спротиву" перебував у депресивному стані.

Про це, зокрема свідчать люди із близького оточення Тимчука. Вони розповіли слідству, що протягом останнього тижня він взагалі не виходив з дому, як і в день смерті. Про це повідомила речниця прокуратури Києва Надія Максимець.

Окрім того, Максимець повідомила, що в межах слідства призначать низку судових експертиз. Серед них – судово-медичну, балістичну та інші.

"Крім того, ми очікуємо на письмовий висновок експертів, які сьогодні провели комплексне дослідження тіла загиблого", – речниця прокуратури.

За її словами, із квартири Тимчука вилучили речові докази: пістолет, магазин з патронами, гільзу. Окрім того, були відібрані змиви з рук, частин тіла й одягу загиблого і жінки, яка перебувала у приміщенні. Їх досліджуватимуть на виявлення слідів порохових газів.