742ad0e6f202fe646728a023b4a52ab21430546557

Село Оріхове, що знаходиться в зоні бойових дій і закріплене за окупованою сільрадою, буде повернуто до України в юридичному сенсі. Керівник Луганської військово-цивільної адміністрації Геннадій Москаль збирається клопотати до Верховної Ради України, щоб село закріпили за підконтрольною Україні сільрадою. А тим часом збирається відбудовувати місцеву школу для населення, більшість з якого, щоправда, пенсіонери.

Новину повідомляє Корупція.інфо з посиланням на  «Преса України».

Село Оріхове знаходиться поблизу Бахмутки, тобто поблизу лінії розмежування в Луганській області. Воно залишається на території, підконтрольній Україні, проте закріплене за Голубівською сільрадою, що знаходиться під контролем в бойовиків. Керівник Луганської ВЦА Геннадій Москаль на днях відвідав Оріхове, привізши місцевим мешканцям продуктові набори, і вислухав їхні проблеми.«У селі проживає близько трьох сотень селян, більша частина з котрих пенсіонери. Під час обстрілів 25-го блокпосту чимало снарядів потрапляло і в Оріхове, при цьому люди впевнені, що бойовики обстрілювали їх не випадково, а цілеспрямовано. Тому село налаштоване рішуче за Україну…. Більшість селян висловилася за те, щоб їх включили до міськради сусіднього Гірського, що ми й зробимо через постанову Верховної Ради. Після її прийняття Оріхове стане українським не тільки фактично, але і юридично. А селяни зможуть безперешкодно проїжджати блокпости й отримувати необхідні довідки в Гірському», – повідомив Москаль.

Також голова Луганської ВЦА збирається відремонтувати місцеву школу, незважаючи на те, що більшість місцевих мешканців, як він зазначав вище, – пенсіонери. Зокрема, Москаль збирається виділити кошти з обласного бюджету на нові вікна та черепичне перекриття для навчального закладу, який побудований в Оріховому ще за російського царя в 1910 році.

Голова Луганщини подбав і про те, щоб пенсії місцевим мешканцям привозили безпосередньо в село. Він проінспектував пам’ятник загиблим у Другій Світовій війні в ході підготовки до святкування 70-ої річниці перемоги. ‡агрузка...