Найближчого соратника лідера партії «Європейська солідарність» Петра Порошенка можуть відправити за ґрати.

26 червня правоохоронці за рішенням суду проводять обшуки у Юрія Бірюкова, волонтера і екс-радника колишнього президента. Представники партії «Європейська солідарність» назвала те, що відбувається початком «реваншу проросійських сил». Народний депутат Семен Семенченко на своїй сторінці в Facebook нагадав, як підозрюваний допомагав Петру Порошенку приховувати його злочини.

Про початок обшуків розповіла прес-служба «Європейської солідарності». У партії заявили, що обшуки «почалися по відверто невмотивованого рішення суду». Там вважають судові санкції політичним тиском і переслідуванням Юрія Бірюкова. Представники політсили підкреслили, нібито політик ніколи не був матеріально відповідальною посадовою особою, а лише допоміг поліпшити армію.

«Європейська солідарність» розцінює обшуки у Бірюкова як частину реваншу, як спробу розправи над тими, хто в перших рядах допомагав Збройним силам України протистояти путінській агресії», – сказано в заяві.

Семен Семенченко не погодився з таким трактуванням ситуації. За його словами, Юрій Бірюков вже далекий від волонтерського руху. Замість цього він приєднався до політичної еліти, яка весь цей час грабувала військових і наживалася на потребах української армії.

«Не знаю що там за служба зараз проводить обшуки у Бірюкова, але це дуже хороший сигнал. Ніякий це не «реванш», як там бризкає слиною прес-служба пса. Може Бірюков і був в 2014 році в рядах волонтерів, можливо навіть в «перших», але це було в 2014 році. Потім, в 2015-2019 він допомагав Порошенку своєю брехнею приховувати свої злочини в армії і став в інші «перші ряди». До лав тих хто бере участь в пограбуванні армії і оборонки», – заявив народний депутат.

Він додав, що розглядав кілька таких історій у Верховній Раді. Але при Петрові Порошенку їх зам'яли слідчі. Семен Семенченко припустив, що після приходу до влади Володимира Зеленського, спецслужби впритул зайнялися злочинами соратників екс-президента і взяли одного з них «за горло».