Нацбанк України та Міністерство охорони здоров’я закликають усіх громадян, у яких є можливість та час, допомогти рідним людям похилого віку, що перебувають у зоні ризику при зараженні коронавірусом, та мінімізувати їхні контакти з іншими людьми.

За словами представників відомств, це можна зробити, навчивши літніх людей оплачувати комунальні послуги онлайн та замовляти продукти додому. Також рекомендується запропонувати пенсіонерам власну допомогу у вирішенні цих питань.

Про це інформують МОЗ та регулятор в соціальних мережах.

“Допоможи бабусі і дідусю мінімізувати контакти з іншими людьми у магазині, банку чи на пошті. Навчи своїх рідних оплачувати комунальні послуги онлайн. Покажи, як замовляти продукти та ліки з доставкою додому. Або зроби це сам! Не зволікай, запропонуй допомогу! Усе життя бабуся і дідусь дарували тобі свою любов та піклувались про тебе. Настав час і тобі потурбуватися про них. Пам’ятай, вони в зоні ризику! Бережи себе та рідних!”, — сказано в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що КМДА нещодавно попросила мешканців Києва максимально намагатися оплачувати послуги ЖКГ онлайн, щоб не йти до банків та поштових відділень (вони продовжують працювати).

Окрім того, там закликали допомогти тим, хто не має змоги заплатити онлайн сам: умовно кажучи хоча б своїм бабусям-дідусям. Як відомо, термін пільгової оплати компослуг було продовжено до кінця березня.

Схожої думки притримується і глава Офісу президента Андрій Єрмак.

“Карантин створив для всіх нас чимало дискомфорту. Але цей дискомфорт допомагає зберегти життя і здоров‘я. Якщо хтось ще не зрозумів у вирі щоденної статистики та прогнозів: ціна недбалості – життя наших громадян, в особливій зоні ризику літні люди. Задумайтесь на хвилинку про те, що серед них можуть бути наші з вами батьки, – написав він на своїй сторінці у Фейсбук.

За його словами, Від кожного з нас залежить швидкість розповсюдження вірусу, а відтак – здоров’я багатьох людей.

“Зрозумійте: жорсткі заходи в усіх країнах потрібні для зменшення пікових навантажень на систему охорону здоров’я. Не змушуйте лікарів падати на робочих місцях від втоми аби вирішувати, кого з кількох важких пацієнтів рятувати. Допоможіть своїй країні – залишайтесь вдома. Намагайтеся менше безпосередньо контактувати з іншими людьми. Якщо це неможливо – носіть маску, мийте руки, використовуйте дезінфектор.

Ще я хочу окремо відмітити самовіддану працю медиків, військових, прикордонників, дипломатів, послів, водіїв, пілотів, та всіх, хто допомагає країні. Звичайно, можна сказати, що вони просто виконують свою роботу. Але в такі часи – це справжній героїзм.

Ми обов’язково подолаємо це випробування разом та станемо набагато сильнішими, – підсумував він.