Служба безпеки України має в своєму розпорядженні великий масив записів переговорів, на зразок оприлюднених між Віктором Медведчуком і Владиславом Сурковим і залежно від обставин, що склалися, передаватиме їх для публікації.

Як заявив Радіо Свобода директор Інституту соціально-політичного проектування Діалог Андрій Миселюк, в 2014-15 роках СБУ, мабуть, записувала досить велику кількість розмов.

Він звернув увагу, що записи чекали своєї години протягом семи років і були опубліковані після введення санкцій проти Віктора Медведчука.

“Звичайно, це зроблено з точки зору політичної доцільності. Другою мішенню цієї атаки є колишній президент України Петро Порошенко, оскільки саме при ньому Медведчук брав активну участь у роботі Тристоронньої контактної групи, був сполучною ланкою між Кремлем і офіційним Києвом, виконував доручення, які лежали як у публічній, так і поза публічною площиною”, – пояснив політолог.

Він також упевнений, що президент Володимир Зеленський вибирає для удару тих, хто не знаходиться в його орбіті.

“Однією з таких мішеней став Медведчук, тим більше у нього є реноме, що це найголовніший апологет кремлівської політики в Україні”, – додав Миселюк.

Нагадаємо, 19 лютого 2021 року Рада нацбезпеки і оборони України вирішила ввести санкції проти 19 юридичних осіб та вісьмох фізосіб: п’ятьох громадян Росії (за даними ЗМІ, це менеджери активів сім’ї Медведчука) і трьох українців – самого Медведчука, його дружини Оксани Марченко і Наталії Лавренюк, яку ЗМІ називали цивільною дружиною нардепа від “Опозиційної платформи – За життя” Тараса Козака.

Обмеження вирішили застосувати до цих осіб на підставі розслідування СБУ за статтею про фінансування тероризму. Санкції вводять на три роки, вони стосуються всього майна, контрольованого Медведчуком, повідомляли в Раді нацбезпеки. Того самого дня, 19 лютого, президент України Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО.

2 лютого президент України ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти Козака і належних йому телеканалів. Санкції передбачають позбавлення ліцензій “112 Україна”, ZIK і NewsOne, їм наказано припинити мовлення, усю легальну діяльність медіакомпаній припиняють строком на п’ять років. Провайдери відразу ж почали блокувати телеканали, а ті зробили спільну заяву про “політичну розправу” і пообіцяли боротися “за своє право мовити для українців”.

Шановні читачі, також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.