За згоди тодішнього прем’єра Гончарука, приватні компанії вивозили з України аж до 11 березня медичні маски, таким чином приватні компанії вивезли 980 тонн масок

Сьогодні колишній прем’єр-міністр Олексій Гончарук повинен бути викликаний на допит і проти нього має бути відкрите кримінальне провадження, оскільки він проігнорував під час епідемії звернення секретаря РНБО Олексія Данилова про заборону вивезення медичних масок з України. Про це написав журналіст Юрій Бутусов у Facebook.

«Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данилов 31 січня, невдовзі після початку поширення вірусу по світу, звернувся до прем’єр-міністра Олексія Гончарука з вимогою заборонити експорт і реекспорт продукції медичного призначення, захисних масок, рукавичок, халатів, необхідних для протиепідеміологічних заходів. Однак Гончарук відмовився приймати заборону на вивезення масок. Замість цього, митна служба спокійно оформляла аж до 11 березня вивезення масок з України. Уряд робив вигляд, що так і треба – на їхніх очах приватні компанії вивезли 980 тонн масок!», – розповів Бутусов.

З огляду на лист Данилова, це сталося явно не випадково, переконаний журналіст, адже Гончарук проігнорував під час епідемії звернення секретаря РНБО.

Таким чином, як зазначає Бутусов, тодішній прем’єр-міністр Гончарук взяв на себе відповідальність за відсутність необхідної кількості масок і посприяв приватним компаніям, які забезпечили масками інші країни.

«Це просто ганьба. І цю ганьбу влада зобов’язана довести до суду і до вироку. Сподіваюся, сьогодні все керівництво країни дасть свою оцінку цим діям», – підсумував журналіст.

Ситуацію прокоментував і телеграм-канал “Резидент”.

“Ось так Прем’єр-соросенок дбав про державну безпеку країни. 31 січня Секретар РНБО Олексій Данилов вимагав від Гончарука припинити експорт масок за кордон, але прем’єр такого рішення не прийняв. Як ми бачимо, воно було прийнято тільки в березні, коли в Україні більшість масок виявилися за межами країни, а “продажна” нерішучість Гончарука вже призвела до дефіциту масок і дала можливість олігархам розбагатіти на поставках. Може СБУ і МВС має відреагувати на дії Глави Кабміну, а пізніше Нефьодова, який нам всім розповідав, що заборони на вивезення масок не було ось чому їх в країні не виявилося”.