Бабуся намагається повернути онука до нормального життя

На межі життя і смерті із трьох місяців. Історія шестирічного Стаса Пендюри із Обухова – жорстока історія боротьби із смертельними хворобами. Коли малюку було три місяці власна мати проломила йому голову, через це у нього почалася збиратися рідина у мозку. Спочатку хлопчик захворів на гідроцефалію, а у цьому році – на важку форму менінгіту. Батьки від хворого сина відмовилися. Тепер його життя залежить від грошей якій вдастся зібрати на лікування бабусі.

У надважкому стані в Києві шестирічний Стасик із травня цього року. Потрапив сюди в стані коми. У його мозку був гній, тож йому зробили операцію з промиванням. Встановили діагноз: бактеріальний менінгіт. Запалення мозку не можуть подолати досі.

"Він втратив зір, перестав тримати головку, перестав впізнавати мене, реагувать на голос", – розповідає бабуся малюка Світлана.

Це вже третя операція Стаса, додає жінка. Із чоловіком вона утримує і Стасика і його старшу сестру. Перша біда трапилася з ним у віці трьох місяців після травми, коли він іще був із мамою.

"Коли дитину доставили в лікарню із травмою черепно-мозговою, там була тріщина в голові і вивихнута рука. Свою провину вона заперечувала, син казав, що був у сусідній кімнаті зі старшою донькою і чув як щось впало. Йому поставили діагноз гідроцефалія. Поставили шунт. Він був з ним два с половиною роки, а потім була травма голови, так як мама не доглянула за ним і в нього шунт випав, я їх обох позбавила батьківських прав, я не знаю, де вони зараз", – розповідає бабуся Стаса.

Вину матері Стаса так і не було доведено, суд закрив провадження. Згодом батьки відмовились од дитини. А потім і другої. Як справи в Стасика вони не цікавляться. Тепер як додався й менінгіт тим більше. Щодня Стасу треба на тисячу гривень самих антибіотиків. Нейрохірурги кажуть, хлопчика можна вилікувати, подолавши запалення.

Щоби лікувати потрібно 150 тисяч гривень, мінімум. Бо після зняття запалення може ще знадобитися й шунт у голову. Бабуся у відчаї, грошей їй узяти ніде. Тож усі сподівання тільки на людей.

Реквізити для допомоги:

ПриватБанк

№ картки 4149 4991 0224 9321

ФРОЛОВА СВІТЛАНА ВОЛОДИМИРІВНА