В Україні змінили правила отримання спадщини – громадянам дозволили боротися за свої права після закінчення 6 місяців, передає Корупція.Інфо.

Популярне:Оце так новина!!! Гройсман розповів, що зроблять з Саакашвілі, коли він приїде до Києва

Нагадаємо, раніше всі, хто не вклався в піврічний термін, залишався ні з чим.

Тепер в суді досить довести те, що ви не знали, що вам щось належить з майна покійного. Наприклад, нотаріус міг проявити недбалість, не сповістивши вас відповідним чином про відкриття справи успадкування. Відповідну позицію видав Верховний суд у справі за № 6-1320цс17.


Для того, щоб довести відсутність повідомлення, достатньо лише підтвердити те, що по пошті ви за конкретною адресою замовних рекомендованих листів під розпис не отримували. Хоча і в цьому випадку є хитрощі, які дозволяють оскаржити навіть лист під розпис – листоноша міг вручити його не тій людині.
 
Крім того, юристи запевняють, що до нотаріуса нескладно пред’явити претензії, оскільки у нас в країні немає єдиних вимог, що вказують яка інформація має міститися в заповіті. За загальними правилами в заповіті вказують ПІБ і, може бути, дата народження спадкоємців. А без конкретних даних повідомити їх майже неможливо. Тільки відповідальні нотаріуси звертаються до адресного бюро, щоб дізнатися, де точно проживає спадкоємець.

У зв’язку з новими правилами, юристи пророкують масу нових судових розглядів – будуть оскаржуватися справи, за якими спадкоємець, який не знав про своє право, вже намагався відстояти права, але отримав негативне рішення суду.