Захисник «Азовсталі», істинний маріуполець Ілля Ільяшенко, пояснив, як деякі українці несвідомо ігнорують важке становище військових, які повертаються до цивільного життя після тяжких випробувань.

Сам Ілля повернувся з полону в Росії у лютому 2023 року, коли Україна організувала обмін частини захисників Маріуполя. Після того, як це місто було повністю окуповано російською армією, захисник переїхав до Києва. Однак столиця «зустріла» його непорозумінням та відвертими образами. Кілька випадків «поганого ставлення» Ілля прокоментував.

«Коли я потрапив до Києва, здавалося, що для багатьох тут вже не існує війни. Ось саме до цього спокійного життя було непросто адаптуватися після пережитого в Маріуполі і під час полону», — відзначив він.

За словами Іллі, він спеціально розповідає про свій негативний досвід, щоб зменшити подібні випадки. На приклад, один із конфліктів виник під час прогулянки Києвом. Сам військовий визнав, що винен у тому, що вигулював свого амстаффа без повідця (тоді собака була 4-місячним цуценям, зауважив Ілля). «Так, це була моя провина, що він був без повідця, він підійшов до іншого пса малої породи і підняв його, схопивши за костюм», — зазначив він.

Тоді військовий відразу вибачився за свої дії, але власник іншого пса почав грозити викликати поліцію, потім почав дізнаватися, звідки Ілля, став запитувати, що він, військовий, робить у Києві, якщо він із Маріуполя.

«Є люди, які не розуміють, як це втратити дім, і, відповідно, вони мають таке незрозуміле ставлення», — прокоментував він.

Ще один епізод стався під час концерту українського співака Монатіка. Тоді Ілля ненавмисно стукав ногою через нервовий тик, отриманий внаслідок контузії. Під час виступу сусідка попросила його пересісти подалі, щоб він їй не заважав.

«Можливо, ця людина не має родичів або знайомих, які перебувають на передовій. Інакше як пояснити таке ставлення до військових на другому році повномасштабної війни?!», — підкреслив захисник «Азовсталі».