Народний депутат Мустафа Найєм опублікував відповідь міського голови Києва Віталія Кличка стосовно показань олігарха Дмитра Фірташа на суді у Відні. За словами Кличка, жодних домовленостей із олігархом мер не укладав, а політична партія ніколи не фінансувалася Фірташем. Після юридичного завірення відповіді Кличка, вона буде передана судовим органам Австрії.

Про це Мустафа Найєм повідомив у соціальній мережі. Новину передає «Преса України», інформує Корупція.інфо

Як розповів нардеп, міський голова Києва Віталій Кличко відповів на запит щодо показань Дмитра Фірташа в суді Відня. Зокрема, мер стверджує, що не має жодних зобов'язань перед бізнесменом, не підписувала з ним жодних документів і ні він сам, ні його політична партія не фінансувалася ні самим паном Фірташем, ні афілійованими з нею структурами. 

«Фактично це означає, що під час суду у Відні Дмитро Фірташ збрехав під присягою. І якщо я правильно все розумію, цей факт може значно ускладнити перебування бізнесмена в Австрії», – зазначає нардеп.

Відомо, що найближчим часом підрозділ по кримінальних справах Департаменту юстиції США оскаржить рішення Вищого земельного суду Відня про відмову в екстрадиції Дмитра Фірташа. В свою чергу, відповідь Віталія Кличка буде перекладено на німецьку мову і після юридичного завірення передано судовим органам Австрії.

«Впевнений, цей документ має бути розглянутий під час повторного судового засідання і лягти в основу рішення по апеляції Департаменту юстиції США. У разі, якщо Дмитро Фірташ буде заперечувати слова Віталія Кличка, йому доведеться пред'явити суду і громадськості документальне підтвердження своїх слів», – додає Найєм.

фырташ