За антиукраїнську пропаганду, яку веде Російська православна церква в Україні і яка впливає на національну безпеку, має бути кримінальна відповідальність.

Про це  заявив дисидент, Герой України Степан Хмара.

Гість програми наголосив, що жодного розколу серед українського православ’я немає, адже в Україні є Українська православна церква і є УПЦ Московського патріархату – іноземна церква. Степан Хмара зауважив, що зараз важливим є визначити юридичний статус Російської православної церкви в Україні, перереєструвавши парафії тощо.

Популярне: По-королівськи! Марина Порошенко з доньками вразили неймовірними вишиванками (Фото)

«Плюс потрібно прийняти певні поправки до Кримінального кодексу за антиукраїнську пропаганду. Усі представники РПЦ в Україні нахабно брешуть і кажуть, що в Україні є громадянський конфлікт, що це братовбивча всередині України війна. Так от, за це має бути кримінальна відповідальність, адже це впливає на національну безпеку України», – вважає Степан Хмара.

Гість програми вважає, що працівники СБУ мають бути присутні на кожній Службі Божій у храмах УПЦ МП й уважно слухати, про що священики говорять на проповідях, адже відомо, що вони ведуть антиукраїнську пропаганду у брутальний спосіб. 

Окрім того, слід стежити, яку літературу поширюють. Степан Хмара навів приклад Почаївської Лаври: «Це страшне! Це сором за нашу державу, що вона дозволяє таке».Гість програми вважає, що слід наводити лад в країні, а не сподіватися на те, що надання Томосу про автокефалію вирішить усі проблеми. 

Зазначимо, що Вселенський патріарх Варфоломій на відкритті Архієрейського собору Константинопольської церкви докладно розповів про московське самоправство щодо Київської митрополії, починаючи з XV століття.

Також він повідомив патріарху Кирилу, що збирається надати Українській православній церкві автокефалію.

Про це повідомляє у Facebook речник УПЦ КП архиєпископ Євстратій (Зоря).

«Перші вістки з переговорів на Фанарі: патріарх Кирил не досяг всього, заради чого їхав», – пише він. 

За словами Євстратія, після зустрічі патріархів до журналістів вийшов митрополит Еммануїл і розповів, що «ми повідомили патріарху (Кирилу, – ред.) про рішення щодо подолання розділення в Україні та надання автокефалії, яке імплементується».

«Пізніше очікується офіційний текст, тому виклад може бути не буквальним. В цілому підсумок переговорів для України дає підстави для стриманого оптимізму. Однак не слід забувати, що «диявол ховається в деталях», – зазначив Зоря.