Голова Конституційного Суду Олександр Тупицький написав звернення до президента Володимира Зеленського, у якому просить вплинути на Управління держохорони з тим, щоб воно розблокувало роботу суду.

Відповідне звернення опубліковане на сайті суду.

Зокрема, Тупицький у своєму зверненні вказав, що Указ президента від 29 грудня 2020 року про його відсторонення не є актом, внаслідок якого “особа може втратити статус судді”. Голова КС вказав, що ані Конституція, ані закон “Про Конституційний суд України” не передбачає інституту відсторонення від посади судді КС.

За словами Тупицького, працівники УДО порушили закон, коли вдалися до перешкоджання його службовій діяльності та інших суддів КС, а також блокування роботи суду.

Так, голова КС вказав, що 19 січня працівники УДО не допускали до адмінбудівлі суду його, а також суддів Олександра Касмініна і Володимира Мойсика.

“Усі входи до будівлі були перекриті невідомими особами у камуфляжній формі. Ці особи разом з працівниками УДО, які охороняють суд, перебували на території суду”, – зазначив Тупицький.

За його інформацією, до блокування роботи суду був задіяний спецпідрозділ УДО “Булат”.

Тажож, за словами очільника КС, працівники УДО 19, 20 і 21 січня не допускали в’їзд службових авто окремих суддів на територію суду.

У зв’язку з цим Тупицький разом з іншими суддями написали заяви до прокуратури. Як вважає очільник КС, такий сценарій блокування може бути застосований до інших органів влади, що, за його словами, “призведе до узурпації влади і встановлення диктатури”.

Очільник КС просить президента, який призначає керівника УДО, вплинути на ситуацію з тим, щоб судді могли виконувати свої повноваження. Також Тупицький просить притягнути до відповідальності керівників УДО, які причетні до блокування роботи суду.

У зв’язку із цією ситуацією очільник КС просить президента скликати засідання РНБО.

Нагадаємо, 29 грудня 2020 року Президент Володимир Зеленський підписав указ про відсторонення на два місяці Голови Конституційного Суду України Олександра Тупицького від посади судді КСУ. За повідомленням пресслужби Зеленського, таке рішення глава держави ухвалив «після отримання та опрацювання фахівцями Офісу Президента клопотання Офісу Генерального прокурора».