Сьогодні, 6 грудня, в Україні відзначають 30-річчя ЗСУ – урочисті заходи відбудуться одночасно по всій Україні. З нагоди свята до українців звернувся радник Головнокомандувача ЗСУ, командувач Української добровольчої армії (УДА) Дмитро Ярош.

На своїй сторінці в соціальній мережі Facebook він зазначив, що бути воїном і захищати свою сім’ю та свою державу є правом, честю та обов’язком одночасно.

Зазначаючи свято на тлі концентрації армійських підрозділів російської армії на східному кордоні з Україною, Ярош відзначив ворогів Української держави, які намагаються увірватися на чужу для нього землю.

“Українці! Брати та сестри! Вітаю з 30-річчям Збройних сил України! Бути Воїном – це право та честь. Захищати свою Батьківщину, сім’ю – обов’язок Воїна. Бити ворога своєї Нації та Держави, що увірвався на українську землю – Боже завдання Воїна. Слава Збройним Силам України! Перемога буде за нами! Слава Україні!” – наголосив Ярош.

Генерал-лейтенант Валерій Залужний також вирішив привітати з цим святом. Про це йдеться на його сторінці у Facebook.

Він зазначив, що українська армія є однією із сильніших у всьому світі.

Також Залужний підкреслив, що ЗСУ довелося пройти складний шлях задля свого розвитку, адже війна змусила українське військо змінитися.

Ми стримали ворожий наступ і надійно обороняємо державу, – зазначив він.

Варто зазначити, що Головнокомандувач наголосив на тому, що наразі українська армія готова до багатьох варіантів для розвитку безпекової ситуації, адже їй довіряють та вірять.

За його словами, саме віра людей додає сил, щоб отримати перемогу, адже вже восьмий рік триває війна Росії проти України.

Бойовий досвід та відважність українських воїнів високо цінують наші партнери. Й наше майбутнє – у НАТО, – запевнив головнокомандувач ЗСУ.

Додамо, що Залужний звернув увагу на те, що військові ніколи не зможуть забути своїх загиблих побратимів та посестер. Як зауважив головнокомандувач, вони будуть продовжувати боротьбу не лише за себе, а й за тих, хто поліг в цій жахливій війні.

Також він подякував близьким тих людей, які доєдналися до ЗСУ, що зробили цей непростий вибір.

У День Збройних сил України бажаю вам стійкості, впевненості та віри! Разом до перемоги! Слава Збройним силам України! Слава Україні, – підсумував генерал-лейтенант.

Нагадаємо, що Ярош вже звертався до особового складу “Української добровольчої армії”, якою керує, і закликом бути готовими стати на захист держави.

“Друзі та подруги, незалежно від того, в яких ви перебуваєте партіях, громадських організаціях, або ведете свій, окремий від партійної політики та громадської активності, стиль життя, закликаю вас тримати добровольчий стрій.

Не виключено, що найближчим часом, ваш військовий, бойовий, організаційний, людський досвід і потенціал, ваша висока мотивація та державницька позиція, знову будуть потрібні нашій Матері-Україні!

Контакти з командирами та штабами у всіх вас є…

Як каже Комбат Чорний: “Те що у цивільних людей такі щасливі обличчя на вулицях міст і сіл не означає, що ворог не попре найближчим часом…” При тому, він лукаво посміхається…

Будьмо готові до захисту Держави!”, – написав тоді він у Фейсбук.

Для довідки, з 1993 року в Україні 6 грудня відзначається День ЗСУ. Неофіційно прийнято вважати, що депутати ВРУ обрали саме цей день, оскільки він припав на Перший зимовий похід військ УНР у 1919 році проти армії більшовиків. Цього дня прийнято вітати всіх захисників та захисниць України з їхнім професійним святом. Тому вітаємо кожного з цим днем!