У Міністерстві соціальної політики планують перераховувати субсидії двічі: у травні та жовтні поточного року, а не цього місяця, як говорилося раніше, передає Корупція.Інфо

На офіційному ресурсі відомства пояснили: інформація щодо змін у квітні не відповідає дійсності:

Популярне: "Гонтарева перебуває у Лондоні, та…": Наливайченко зробив резонансну заяву

"Кожного року у травні органи соціального захисту населення здійснюють перепризначення субсидій на новий період, відповідно, розраховуючи розмір допомоги на літній період, а у жовтні – на опалювальний сезон. Тобто автоматичний перерахунок субсидій на основі доходів людей здійснюється двічі на рік – у травні та жовтні. В залежності від індивідуального запиту субсидіанта він може здійснюватися в іншому місяці", – йдеться у заяві Мінсоцполітики.

Виходячи з цього, після отримання статусу пенсіонера, або просто – по припиненню трудової діяльності з певних причин, кожен українець має право  звернутися із заявою на перерахунок субсидії, враховуючи свої актуальні на даний час прибутки. Звертатимуть увагу й на те, що квітень – фактично неповний опалювальний місяць.

"Перерахунок здійснюватиметься на тих ще умовах, що у жовтні минулого року, коли призначали "зимові" субсидії. У травні органи соцзахисту братимуть до уваги доходи людей, отримані у третьому і четвертому кварталах 2017 року”, – підсумували у міністерстві.

Слід відзначити, що існують кілька основних причин, через які вас можуть позбавити права на субсидію. Наприклад, якщо здійснили покупку на суму в районі 50 тисяч гривень, приховували частину доходу, накопичили заборгованість за комунальні послуги.

У 2018 році на комунальні знижки в бюджет заклали понад 70 мільярдів гривень, однак частина цієї суми піде на погашення старих боргів, тому виділених грошей не вистачить всім одержувачам субсидій.

Для цього навіть створили спеціальний реєстр боржників на базі Міністерства фінансів України, котрий покликаний контролювати всі платежі впродовж останнього сезону.