У Реєстрі судових рішень з’явився детальний опис убивства Даринки Лук’яненко. 

У ньому зазначено, що підозрюваний Микола Тарасов вирішив спокусити малолітню дівчинку зі свого селища Іванівка Одеської області ще у квітні цього року.

У ньому сказано, що підозрюваний душив дівчинку доти, доки вона не втратила свідомість. Потім він хотів накинутися на знерухомлену дитину, але зґвалтувати не зміг. Волонтери, які допомагали шукати Даринку, а тепер вивчають подробиці справи, упевнені, що злочин було сплановано до дрібниць.

«КРАПКА» продовжує шукати відповіді на запитання, чи знали батьки Тарасова про злочин сина і чи не могли вони допомогти йому замести сліди.

Наприкінці минулого тижні на ТРК «Україна» вийшла програма «Говорить Україна», присвячена вбивству Даринки Лук’яненко. Одеські волонтери, які брали участь у пошуках Дарини і продовжують спілкуватися зі слідчими, незадоволені тим, як була зроблена передача. Кажуть, що багато важливих подробиць не було озвучено.

«Журналісти могли докопатися до істини, прояснити моменти, які досі незрозумілі в цій історії. Чому до фінальної версії шоу не потрапила історія про те, як мама вбивці на третій день побігла до психолога за довідкою про те, що її син несповна розуму? Які можуть бути сумніви в тому, знала вона чи не знала про злочин, якщо кажуть, що вона вночі бігала на ринок за оцтом? Ми ще раз їздили в село, говорили зі сторожем, і він розповів, що бачив, як жінка потайки перелазила через паркан і поспішала до своєї торговельної точки! Не треба бути експертом, щоб зрозуміти, що оцет міг перешкодити кінологам. Собака довела поліцію до входу у двір Тарасових, але втратила слід», – розповідали нам одесити.

Вони також впевнені, що злочин було ретельно продумано та сплановано.

“Як за 15 хвилин можна було все продумати?”
Детальний опис злочину ми знайшли в Реєстрі судових рішень.

Через необережність в одному з абзаців документа залишилося ім’я дівчинки, хоча й написане з помилкою: «Лукяненко Д. С.», в інших місцях вона згадується як «ОСОБА_2». Підозрюваний у вбивстві позначений у тексті як «ОСОБА_1».

За офіційною інформацією, у день убивства, 13 червня, підозрюваний був вдома один. Приблизно о 14:30 він побачив дівчинку, запропонував зайти до нього у двір. Даринка зайшла. Микола попросив зайти в будинок. Дівчинка відмовилась і вирішила повернутися на вулицю. Тоді Микола підбіг до неї, схопив за руку і почав насильно тягнути в будинок. Даринка закричала. Як  писала «КРАПКА», цей крик почуло кілька сусідів.

Тарасов прикрив їй рота долонею, узяв на руки та заніс до підсобного приміщення, яке використовувалося як склад для товарів. Батьки Миколи торгували на ринку, їхній контейнер був розташований навпроти торгової точки мами Даринки.

Як зазначено в Реєстрі судових рішень, підозрюваний кілька разів ударив дівчинку кулаком у різні частини тіла. Потім схопив поліетиленовий пакет і почав її душити.

«Притискуючи рукою, насильно утримував потерпілу до того моменту, доки остання від недостатності повітря й кисню не втратила свідомість. Усвідомлюючи, що потерпіла жива і без свідомості, бажаючи реалізувати свій злочинний умисел на зґвалтування останньої, вирішив таким чином скористатися безпорадним станом потерпілої», – ідеться в документі.

Однак підозрюваний був фізично неспроможний зґвалтувати дівчинку. Зрештою він зважився на вбивство.

Як уже повідомлялося, Даринка була смертельно поранена в шию. Це сталось о 14:45. За 15 хвилин її тіло було скинуте в каналізаційний колодязь.

«Мотиви вбивці зрозуміти неможливо, хоча з’являються все нові версії. Наприклад, синові не подобалося те, як його батько хвалив Даринку, говорив, що він завжди мріяв про таку дочку. Це могла бути така дивна помста батькові, який мало приділяв йому уваги і бив у дитинстві. Але стає дедалі ясніше, що все було сплановано, – розповідали нам одеські волонтери.– Вбивця розстелив на підлозі картонні коробки, плед, які ввібрали кров. Потім усе спалив. Як за 15 хвилин можна було все продумати? Він використовував викрутку, щоб рана була невеликою, щоб не забризкати стіни. Він бив у шию, потім замотав голову Даринки пакетом, скотчем, щоб кров не розбризкувалася, а зціджувалася. Він прив’язав до ніг дівчинки п’ять великих каменів. Як він їх так швидко знайшов? Багато деталей вказують на те, що все було продумане».