Цікавий банер помітила команда громадського проекту «Поборемо корупцію разом» на вул. Гетьмана у м. Києві. Зацікавившись причиною його розміщення на стіні магазину, ми наткнулися на ряд корупційних «відкатів» з боку чиновників.

1

Така вивіска не могла не зацікавити наших журналістів, тому ми вирішили з'ясувати чому так відверто власники магазину звинувачують київську владу у хабарництві. Спілкуючись із директором по розвитку мережі магазинів «База Автозвука» Борисом, нам вдалося вияснити кілька неприємних, м’ягко кажучи, фактів про роботу «КИЇВРЕКЛАМА». За словами пана Бориса, заяви на розміщення реклами на фасаді будівлі, що орендується цією мережею, подавалася 4 рази протягом року. Кожного разу через тривалий час приходила відповідь із відмовою, в якій причиною відмови слугувала неправильна форма подачі заяви на розміщення реклами. Останній раз заяву подавали у квітні цього року (дата подачі з’ясовується). Вгадайте, яка відповідь прийшла ? Саме так , відмова через неправильну подачу заяви. На прохання показати зразок, як правильно написати-подати, підприємцю недвозначно вказали в сторону однієї із компаній, яка займається власне розміщенням зовнішньої реклами та оформленням юридичних моментів стосовно зовнішньої реклами.

Проте, «База Автозвука» не єдині, хто зіткнувся із такою проблемою. Наразі, у соціальній мережі «Facebook» є спільнота, яка займається висвітленнями саме таких проблем із заявами на «КИЇВРЕКЛАМА». Насправді, якщо глянути на це все пристальніше, то довідаємося чимало цікавого. До прикладу, за минулий рік було подано близько 6 000 заяв на розміщення зовнішніх вивісок та реклам, з них задовольнили лише 10%.На сьогоднішній день на своїх місцях у «КИЇВРЕКЛАМА» все ще залишаються ставленики попередньої влади. На запитання стосовно кількості поданих заяв на отримання дозволу, та кількість відхилених із вказанням причин відхилення цих заяв ГУ внутрішньої політики КМДА так і не надало жодної відповіді. Виникає логічне питання, навіщо взагалі ці структури працюють?

Ще 6 серпня цього року ставленик нової влади славнозвісного боксера у особі Артема Біденко взялися вирішити це питання, проте, результату не видно і досі, то що змінилося у корупційних схемах? Що нового принесли «нові» чиновники?

2

Того ж дня прийшла і відповідь із прокуратури подільського району міста Києва. Як не дивно заступник прокурора О. Антонець, вивчивши звернення, не вбачає обставин, що б свідчили про вчинення кримінального правопорушення службовими особами КП «Київреклами».

3

Ми детально вивчаємо керівництво КП "КИЇВРЕКЛАМА" та корупційні схеми чиновників, які є очільниками цього бізнесу, а також знайомимося з їхньою політичною діяльністю та розглядаємо посади, які вони займають. Більш детально про "КИЇВРЕКЛАМУ" ми розповімо нашому наступному журналістському розслідуванні.

Марвін