Перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі ТКГ Ірина Геращенко підтримала заборону на в'їзд в країну представників російських ЗМІ, які порушили українське законодавство при в'їзді в окупований Росією Крим, і вважає за необхідне поширити цю практику і на тих, хто поза встановленим порядком відвідував окремі райони Донбасу.

Популярне: З’явились кадри вбивства матір’ю доньки в Енергодарі! Відео, яке не можна дивитись без сліз!

"Підтримую і поділяю позицію Держприкордонслужби, також висловлену колегою (не родичем) Антоном Геращенком (радник глави МВС України, нардеп від "Народного фронту" – Ред.) про заборону на в'їзд в Україну тих журналістів, які протиправно відвідали окупований Крим. І ніякі це не журналісти, а пропагандисти. А про те, як все "погано" на Євробаченні вони і через поребрик напишуть. Так що нема чого тут у нас шастати", – написала вона у своїй сторінці в Фейсбук в неділю.

При цьому Геращенко також вважає, що заборона на в'їзд в Україну повинна бути введена і в відношенні тих пропагандистів, які незаконно, не через контрольні пункти в'їзду-виїзду, "а через неконтрольовані ділянки україно-російського кордону заїжджали на окупований Донбас".

У зв'язку з цим перший віце-спікер українського парламенту закликала допомогти Держприкордонслужбі скласти списки таких осіб, "тому всім, хто відстежив на окупованому Донбасі всіляких російських пропагандистів – прохання інформувати по це наші спецслужби".

Як повідомлялося, 6 і 7 травня Державна прикордонна служба України не пропустила через кордон і заборонила в'їзд в Україну на 3 роки трьом співробітникам російських ЗМІ, які порушували законодавство України та відвідували тимчасово окупований Крим через тимчасово закриті пункти пропуску.