Доступ до старшої школі буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту.

Міністерство освіти і науки буде вводити зовнішнє незалежне тестування в початковій і середній школі, передає Корупція. Інфо

Екс-заступник міністра освіти, віце-президент Київської школи економіки Інна Совсун зазначила, що згідно з проектом закону "Про освіту" передбачається перехід на 12-річну школу, при цьому останні три роки навчання в старшій школі будуть профільними, пише в статті для DT.UA Оксана Онищенко.

Популярне: Про це всі говорять: те, що зробила вдова Вороненкова на похороні навело жах на всіх присутніх

Зазначається, що доступ до старшої школи буде здійснюватися на підставі результатів незалежного іспиту, і для вступу в престижні школи буде відбуватися конкурс.

 "Таким чином, іспит після 9-го класу матиме характер іспиту високих ставок (high-stakes exam). У такому випадку цей іспит має проводитись на основі тих самих процедур, що і ЗНО для вступу до ВНЗ задля гарантування незалежності та об'єктивності проведення і визначення результатів", – йдеться у статті.

Своєю чергою, одночасно у початковій школі за допомогою процедури ЗНО планується проводити моніторинг якості освіти. Як зазначив директор УЦОЯО Вадим Карандій, для того, щоб моніторинг був максимально ефективним, це дослідження буде проводитись не на всій сукупності учнів, а тільки на вибірці.

"Ми порахували, що до моніторингу варто залучити 6 тисяч четвертокласників (усього в Україні їх близько  400 тисяч). Цього достатньо, щоб встановити, які тенденції існують у початковій школі з точки зору формування читацьких та математичних компетенцій випускників. І це будуть дуже хороші дані для аналізу Міністерству освіти, НАПНУ та ін.", – розповів він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що для дітей з особливими потребами ЗНО зроблять більш доступним. Так, для абітурієнтів подовжать час тестування на півгодини, а дітей із слабким зором забезпечать додатковим освітленням.