Звільняти від російських окупантів Кремінну в Луганській області буде складніше, ніж Лиман у Донецькій.

Таку думку висловив голова Луганської військової адміністрації Сергій Гайдай в інтерв’ю УНІАН.

За його словами, у Кремінній зосереджено багато російських військових, але в основному це свіжомобілізовані росіяни без підготовки й так звані “елденеерівці”.

“Ситуація буде важче, тому що часу заритися, налаштувати рубежів і замінувати підходи у російської армії було більше. Плюс погода не дуже сильно нас супроводжує, тому що будь-який дощ – земля відразу в’язне, і важка техніка проходить важко. Тим не менш, думаю, що це сповільнить просування ЗСУ, але не зупинить. І те, що російські війська туди не підвозять, а везуть тільки свіжомобілізованих, це дійсно факт”, – зазначив він.

“Все буде залежати від того, що встигнуть зробити росіяни, які резерви вони підтягнуть. Вони дуже сильно мінують Кремінну. У нас дуже багато інформації, що там мінується все, розкидають “пелюстки”, – попередив Гайдай.

Своєю чергою у своєму Телеграм-каналі військовий оглядач, координатор групи «Інформаційний спротив», полковник ЗСУ Костянтин Машовець дав нові прогнози перебігу подій на фронті.  На його думку, росіяни готуються до дефіциту боєприпасів та тактично передислоковуються в районах Сватового і Кремінної.

Масштабна передислокація та перспективна нестача БК — «друга армія світу» впевнено виконує задачі «СВО», розповів експерт.

«У генштабі рф для вищого військово-політичного керівництва росії підготували закриту доповідь щодо ситуації з боєприпасами основних калібрів. Вже до кінця поточного місяця російське командування прогнозує виникнення складної ситуації з артилерійськими боєприпасами основних калібрів, зокрема йдеться про 122-мм та 152-мм артилерійські снаряди та очікуються перебої з мінометними боєприпасами», — повідомляє Машовець.

За інформацією експерта, дві доби тому командування військ противника на Сватівському напрямку почало масштабне перегрупування сил та засобів з метою створення двох угрупувань — північного для роботи безпосередньо в районі Сватового та південного для роботи в районі Кремінна-Рубіжне.

Тактичні передислокаційні дії росіян, на думку Машовця, викликані невдалою спробою контратакувати східніше Петропавлівки та в районі Борової протягом трьох попередніх діб з метою зупинки ударних груп ЗСУ, які просувались в напрямку Сватового. 

«Ще більше ситуацію погіршив вихід передових підрозділів ЗСУ в район Невського та Красноріченського та до найближчих підступів до Кремінної. Стало зрозуміло, що якщо російське командування продовжить безсистемно та неупорядковано підкидати у багаття свої резерви, то все закінчиться для нього дуже погано: наприклад, виходом з району Сватового та Кремінної-Рубіжного». 

Наразі в згаданих районах спостерігаються суттєві переміщення сил та засобів противника з метою вибудувати відверто наступальне угрупування поблизу Сватового та оптимізовано-оборонне в Кремінній. 

В районі Верхньої Дуванки противник активно окопується та переміщує артилерію в нічний час. 

Експерт констатує декілька крайніх тенденції, котрі з’явились в рішеннях російського командування в зоні проведення українського наступу в північній частині Луганщини. Зокрема, за висновком Машовця, противник намагається випередити ЗСУ в організації оборони Сватового перед входом передових підрозділів Сил оборони України безпосередньо в місто, а перекидання в смугу наступу ЗСУ на Сватівському напрямку великої кількості артилерії свідчить про наміри противника саме за її допомогою зупинити його.