Голова Міністерства закордонних справ України Павло Клімкін не виключив можливості обміну російських спецназівців ГРУ на українських політичних ув'язнених у Росії. Таку заяву зробив глава МЗС в інтерв'ю 5 каналу.

Про це інформує Корупція Інфо з посиланням на ТСН.

савченко

Клімкін прокоментував заяву міністра юстиції Олександра Коновалова, який 2 вересня не виключив юридичної можливості обміну. Коновалов тоді зазначив, що питання можливого обміну повинні вирішуватися по дипломатичних каналах.

"Я не буду займатися інтерпретацією сигналів російського Мін'юсту. Я вважаю, що ми повинні зробити все для того, щоб звільнити Надію, для того, щоб звільнити Олега, усіх політичних ув'язнених", – заявив Клімкін.

"Якщо для цього буде потрібно йти шляхом переговорів про обмін, ми будемо дивитися на цю можливість, безумовно", – додав він.

При цьому Клімкін підкреслив, що будь-які такі кроки повинні бути зроблені після того, як "українські суди приймуть відповідні рішення по російським військовим".

"Спочатку чітка юридична сторона – а вже потім будь-які можливі кроки", – сказав Клімкін.

Міністр додав, що поки українська сторона не бачила від Росії "ніяких пропозицій та чітких сигналів".

"Ми повинні розмовляти про це, але тільки на чіткій юридичній основі", – додав Клімкін.

За словами Клімкіна, в російських в'язницях перебувають 11 українських політв'язнів. Він зазначив, що МЗС докладає однакові зусилля для звільнення як відомих у світі Надії Савченко та Олега Сенцова, так і інших українських громадян, які ув'язнені в Росії.