Виведення окупаційних військ із Херсона є глибокою перемогою для України і великою поразкою для РФ – можливо, найбільшою за покоління. Для українських військових деокупація цього міста може стати кроком до звільнення Криму, й тоді країна-агресора зіткнеться зі справжньою дилемою

Так, їй доведеться обирати: захищати Маріуполь на Донеччині або Перекопський перешийок, який сполучає материкову Україну з тимчасово захопленим півостровом. Про це йдеться у матеріалі Forbes.

“Кремль наказав своїм військам залишити місто Херсон на узбережжі Чорного моря на півдні України. Наказ надійшов через вісім місяців після того, як війська РФ захопили Херсон і його 300 000 жителів, через шість місяців після того, як українські війська почали обстріл лінії постачання херсонського гарнізону ворога, і за два місяці після того, як українські бригади розпочали контрнаступ на півдні з метою звільнення Херсона”, – пише автор статті Девід Екс.

Аналітики й військові експерти наголошують, що українці вже мали імпульс у повномасштабній війні з Росією, яка триватиме дев’ятий місяць, і тепер можна з упевненістю сказати, що вони активно виграють війну. На їхню думку, невдовзі ЗСУ можуть наступати на інші окуповані Росією території: наприклад, зруйнований історичний порт Маріуполь чи навіть стратегічний Кримський півострів.