Перший президент незалежної України Леонід Кравчук пояснив свою позицію відносно відновлення в Україні виробництва ядерної зброї, передає Корупція.Інфо

Популярне: Від цього ДТП вся країна сколихнулася: У Миколаєві вантажівка знесла голову пішоходу (ФОТО 18+)

В інтерв’ю він повідомив, що відмова від ядерної зброї – це величезний вклад України в процес забезпечення світової безпеки. Єдиний шлях припинити виготовлення зброї масового знищення.

Крім цього, Кравчук розповів, що саме спонукало його підписати указ про ядерне роззброєння. За його словами, в Україні на момент здобуття незалежності, було 165 стратегічних ракет далекого радіусу дії, націлених на США. Кожна із цих ракет несла на собі 5 ядерних зарядів. Всі балістичні ракети були виготовлені в Росії, а їх строк експлуатації витікав в 1997 році. Згідно правил, по завершенні експлуатаційного періоду, всі ракети повинні бути передані на завод, де їх виготовляли, що означало повернути їх Росії. Єдине правильне рішення в цій ситуації – утилізувати смертоносні боєприпаси.

Також Кравчук добавив, що на даний момент в Україні є всі необхідні ресурси, щоб організувати виробництво стратегічного ядерного озброєння. Однак, на запитання чи варто це робити, екс-президент відповів негативно.