Спецслужба України викрила і блокувала схему масштабного розкрадання державних лісових ресурсів Закарпатської області – збитки майже на 14 мільйонів гривень. А також розкрито механізм привласнення земель лісового фонду чиновниками галузі.

– Встановлено причетність службових осіб держпідприємства «Хустське лісодосліднегосподарство» та Ужанського національного природного парку до масштабних вирубок лісу на територіях лісового фонду. Під час оглядів ділянок співробітники СБУ спільно з фахівцями-екологами встановили факти систематичного проведення незаконних рубок та нанесення шкоди природоохоронному фонду, – повідомляє СБУ.

В ході обшуків за місцем проживання та в службових кабінетах підозрюваних правоохоронці вилучили речові та документальні докази їх протиправної діяльності. Так само блокована незаконна діяльність чиновників держпідприємства «Брустурянське лісомисливське господарство», керівник якого, всупереч законодавству, погодив технічну документацію щодо перегляду меж земельних ділянок, що призвело до виведення з державної власності земель лісового фонду площею майже шести гектарів.

На даний момент проводяться експертизи та слідчо-оперативні дії по встановленню всього кола осіб, причетних до махінацій і розкрадань.

Як інформує прокуратура Закарпатської області, вже оголошено про підозру у зловживанні службовим становищем керівника «Брустурянського лісомисливського господарства».

За даними Львівського територіального управління Державної служби розслідувань, до висновку земельних ділянок в Тячівському районі з державної власності причетні начальник ГУ і кадастровий реєстратор одного з райуправлінь Держгеокадастру в Закарпатській області.