Бюджет Львова завдяки фінансовій децентралізації зазнав позитивних змін, але…

Бюджету Львова загрожує «мінус 700 млн грн», повідомляє Корупція. Інфо

Бюджет Львова зменшиться на 700 млн гривень за рахунок витрат на заклади охорони здоров’я та освіти, а також на виплату зарплати спеціалістам. 

Про це у інтерв’ю повідомив мер міста Андрій Садовий.

За словами міського голови, мова йде про те, що центральна влада знову має намір змінити формулу перерозподілу коштів, і на бюджет міста перекинути фінансування закладів освіти та медицини.

«Приміром, у 2013-2014 роках був такий розподіл податків: 75% доходів від податків лишалося у великих містах. У 2016 році ми працюємо за формулою, коли 60% податків лишається в містах, а 40% забирає держава, але за таких умов держава взяла на себе повне фінансування освіти та медицини. А тепер ідеться про те, щоб знову в нас забирати кошти (на фінансування закладів освіти та медицини), – пояснив Андрій Садовий.

Разом з тим, за словами очільника Львова, бюджет міста завдяки фінансовій децентралізації зазнав позитивних змін. Після реформи загальний фонд міського бюджету 2015 року зріс на 47% порівняно з 2014 роком. «У 2016-му на зростання бюджету реформа вже не впливала – загальний фонд зріс на 20% порівняно з 2015-м у зв'язку зі зростанням рівня мінімальної зарплати та інфляції (аналогічно відбулося зростання й державного бюджету), – зазначив Садовий.

За словами мера Львова, у наступному році децентралізація вже не буде впливати на зростання міського бюджету.

«У 2017 році очікується зростання на 13%, теж у першу чергу за рахунок зростання рівня мінімальної зарплати, а не через децентралізацію», – наголосив міський голова.

Нагадаємо, всупереч гучним заявам прем’єр-міністра Володимира Гройсмана про збереження фінансової децентралізації у повному обсязі, місцеві бюджети справді можуть недорахуватися кругленьких сум – через зміни до Бюджетного кодексу (проект закону №5131) та Податкового кодексу (проект закону №5132), запропоновані урядом з метою збалансування державного бюджету на 2017 рік.

Щойно ці законопроекти буде ухвалено в другому читанні (їх уже прийнято за основу), парламент візьметься до голосування за бюджет-2017.

Зокрема, проект закону №5131 про внесення змін до Бюджетного кодексу України пропонує, як сказано у пояснювальній записці, нові підходи «до здійснення видатків на освіту, охорону здоров’я, соціальний захист населення, що забезпечуються з місцевих бюджетів».

Суть нових підходів полягає в тому, що на місцеві бюджети планується перекласти видатки на освіту, охорону здоров’я, тоді як нині вони фінансуються з державного бюджету.