“Львів то є польське місто і можна сказати, що Україна подібним шляхом окупувала Крим і Донбас”– віце-консул Марек Запура, передає Корупція.Інфо

Популярне: Нацгвардія і військова техніка: у центрі Києва масштабний мітинг

Провокаційна антиукраїнська заява Віце-консула Марека Запура прозвучала 6 листопада 2017 року в Рівному – повідомив, історик, завідувач відділу Рівненського обласного краєзнавчого музею – Ігор Марчук.

Восени 2017 року Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку вирішило просвітити волинян і влаштувати низку доволі двозначних заходів по відзначенню 125-річчя від дня народження Генрика Юзевського – воєводи Волинського (1928—1929 i 1930—1938рр).

Було укладено цілу програму яка має 15 пунктів. Коштів на це не шкодували, активно залучали різні польські товариства, лояльних істориків та громадських діячів.Також організували перевидання частини спогадів цього польського політичного діяча під назвою «Замість щоденника». Крім того пропрацьовується питання про перейменування у м. Луцьк однієї з вулиць на честь Юзевського та встановлення меморіальної дошки на будинку, де він мешкав.

Все ніби красиво. «Волинський експеримент», спроба порозумітися – така офіційна версія що пропонується українцям. Тільки автори цього проекту чомусь забувають розповісти, що польська oкупaційнa влада на Волині руками того ж Юзевського знuщuла українське шкільництво, боролася з «Просвітою». Взагалі українців перетворили на громадян другого сорту.

Врешті-решт патріотичних волинян у часи Юзевського пакували сотнями у польський кoнцтaбiр Береза Картузька. Там спoкутувaли свої «провини» перед польською окупаційною владою отаман Тарас Бульба-Боровець, Роман Шухевич та багато інших. Отже, чиновник польської oкупaційнoї адміністрації, який втілював у життя антиукраїнську політику на Волині, має бути належно пошанований саме українцями, і саме на Волині.

На Рівненщині такий захід (круглий стіл) був запланований тільки в Рівненському обласному краєзнавчому музеї. Відбувся він 6 листопада і мав назву «Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період». На круглий стіл прибув десант з Луцька на чолі з віце-консулом Мареком Запуром та професором Миколою Кучерепою, які мали презентувати перевидані українською мовою щоденники Г. Юзевського та якось підсолодити цю гірку пігулку.

Українські науковці на круглому столі чітко заявили що захід є провокаційним і не варто відзначати дні народження польського oкупaційнoгo чиновника Генрика Юзевського, оскільки Польща захопила частину території УНР у 1919-1920 рр.

Насправді «волинський експеримент» був спрямований на утвердження польської влади та спольщення і асимiляцiю місцевих українців. У відповідь віце-консул Марек Запур встав і заявив, що Української держави у той час не існувало (тобто у період 1917-1920 рр. не було ні ЗУНР, ні УНР) , Львів – то є польське місто і в сучасності можна стверджувати, що Україна подібним шляхом oкупувaлa Крим і Донбас.

Таким чином офіційний польський чиновник показав своє справжнє антиукраїнське обличчя, абсолютне незнання історії і ще раз підтвердив, що захід був спрямований на паплюження та перекручування української історії, зневагу до територіальної цілісності України у сучасності.