rian_02469680_hr_ru_650x410

До "Укрнафти" застосують штрафні санкції мінімум на 20% від суми заборгованості.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на Facebook винонавчого директора НАК "Нафтогазу" Андрія Пасішника, передає Корупція.Інфо.

За його словами, на нараді з питань податкового боргу "Укрнафти", в Кабміні, представник ДФС зазначив, що окрім самого податкового боргу близько 10 мільярдів гривень, у день погашення боргу фіскальною службою будуть застосовані штрафні санкціі мінімум 20% від суми заборгованості.

"Тобто, несвоєчасна сплата податків посадовими особами Укрнафти за наявності отриманих від продажу на аукціонах нафти та зрідженого газу коштів, призведе до завдання збитків компаніі у вигляді штрафних санкцій близько 2 мільярдів гривень, а паралельно й до збитків державному акціонеру на його частку", – зазначив він.

Пасішник зазначив, що у разі якщо платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов’язання протягом строків, визначених цим Кодексом, такий платник податків притягується до відповідальності у вигляді штрафу у таких розмірах:

при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 10 відсотків погашеної суми податкового боргу;

при затримці більше 30 календарних днів, наступних за останнім днем строку сплати суми грошового зобов’язання, – у розмірі 20 відсотків погашеної суми податкового боргу.

Загальна сума боргу "Укрнафти" станом на 1 січня 2016 року становить понад 10,2 млрд гривень . Борг сформувався переважно за рахунок несплати самостійно задекларованих сум рентних платежів, а також ПДВ та податку на прибуток.

ПАТ "Укрнафта" – найбільша українська нафтодобувна компанія. НАК "Нафтогаз України" належить 50%+1 акція "Укрнафти", групі компаній "Приват" Ігоря Коломойського – близько 42% акцій