Тому цього року освітнім закладам навіть нічого не рекомендували, розповіла заступник начальника міського управління освіти Оксана Росипська, передає ІА Корупція Інфо.

«Я поцікавилася і подивилась у соцмережах. Коли я читала там «давайте відмовимось від святкування 8 березня», я побачила навіть, як керівники і батьки відписують: «ми відмовились ще минулого року. Тобто відписи йдуть. Можна вважати, що в нас є свято, бо прийшла весна. Але що прийшло 8 березня – такого свята, на жаль, не відчувається. А може, й на щастя», – прокоментувала Оксана Росипська.

У гімназії ім.Симоненка батьків закликали гроші на квіти віддати на АТО. Вчителі попросили не приносити їм навіть квітів чи цукерок – аби в нинішній час родини не мали зайвих витрат. А 8 березня, за бажанням, пропонують святкувати в сімейному колі.

«Мама хоче купити букет квітів, прийти привітати класного керівника чи передати через дитину ті квіти. А це є матеріальні затрати. Виходили насамперед ми з цього, коли закликали батьків цього не робити. Звісно, у сімейному колі, якщо ми схочемо, ми відсвяткуємо. А в школі це буде звичайний робочий день», – пояснила заступник директора НВК ім. Симоненка Алла Булачек.

Проте і батьки, і діти про святкування говорять по-різному. «Ми просто деколи робимо сюрпризи вчительці, деколи листівки. Просто співаємо пісеньку, вітаємо з 8 березня. А квіти батьки дарують», – розповіла третьокласниця Настя.

«Не вітаємо нікого. Усі гроші на АТО. Педагогічний колектив сказав: всі гроші, що на квіти, краще на АТО віддати», – додала бабуся учениці гімназії Марія Іванівна.

Водночас в інших школах розповідають, що квіти вчителям таки даруватимуть. «Ми купуємо квіти і цукерки. Ще не знаю точно, по скільки ми збиралися, бо дитина хворіла. Але, напевно, приблизно по 20 гривень», – зазначила мама школярки пані Надія.

«Вчителів напевно вітатимемо, але, скоріш за все, неофіційно», – наголосила школярка Вікторія.

Загалом же святкувань у школах Львова не буде. В усіх закладах Львова сьогодні передбачений звичайний робочий день.