субсидії корупція.інфо

Житлові субсидії залишаються одним із найбільш затребуваних видів соціальної допомоги. Львів’яни вже отримали разом із квитанціями про оплату житлово-комунальних послуг бланки заяви та декларації для призначення житлової субсидії за спрощеним порядком. Про це інформує ЛМР.

Працівники відділів у квітні прийняли вже понад 11 тисяч заяв про призначення субсидії, з них майже 7,5 тис. звернулось з питання призначення субсидії за новими спрощеними умовами.

Кількість звернень за субсидіями у квітні майже у 3,5 рази більша, ніж у попередньому місяці.

Нагадаємо, що з травня місяця умови надання субсидій значно спрощені, а саме:

  • подача лише двох документів – заяви та декларації;
  • скорочена форма заяви та декларації (лише одна сторінка кожна);
  • термін дії субсидії – 12 місяців;
  • автоматичне подовження нарахування субсидій на наступний термін.

Управління соціального захисту нагадує, що, у разі затвердження нових тарифів і цін на житлово-комунальні послуги, субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу підвищення розміру платежів.

«Ті сім’ї, які отримали субсидію включно по березень, можуть звернутися у квітні чи у травні. Якщо звернуться у квітні, їм розглядатимуть питання надання субсидій з квітня; звернуться у травні, а бажатимуть отримати субсидію з квітня, то порядок нам дає право призначити субсидію з квітня, оскільки з квітня були підвищені тарифи. З моменту підвищення цін і тарифів мешканці можуть звернутися впродовж 3 місяців, і за їхнім бажанням розглядатимуть питання призначення субсидій з квітня чи травня.

Якщо люди роблять помилки, то є можливість повторного заповнення заяв. Заяву можна заповнити у відділах соціального захисту. Для цього треба мати з собою паспорт і ідентифікаційні коди усіх осіб, які зареєстровані в житловому приміщенні. Ця інформація необхідна для того, щоб із призначенням житлових субсидій ми мали можливість перевірити у Державній фіскальній службі достовірність інформації, яку надали мешканці», – зазначає начальник відділу пільг, соціальних допомог та компенсаційних виплат управління соціального захисту ЛМР Леся Дронь.

Якщо громадяни, зареєстровані у житловому приміщенні (будинку), з незалежних від них причин (відрядження, хвороба тощо), що підтверджується відповідними документами, не змогли своєчасно звернутися за призначенням субсидій, в окремих випадках субсидії можуть призначатися з дня виникнення права, але не більше, ніж за три місяці до звернення за призначенням субсидії.

Таким чином, мешканці мають змогу звернутися із заявою про призначення субсидії навіть до кінця червня, щоб отримати її з квітня (з місяця підвищення тарифів на ЖКП) чи з травня. При цьому враховуватиметься право на призначення житлової субсидії для кожної сім’ї у кожному конкретному місяці (квітні, травні), з якого призначатиметься субсидія.

Сім’ям, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/2015 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів.

Сім’ям, у яких не закінчився термін призначення субсидії, з підвищенням тарифів буде автоматично (без звернень громадян) проведено перерахунок розміру чинної субсидії в межах терміну її призначення.

Для зручності мешканців правильно заповнені заяву про призначення житлової субсидії та декларацію до відділів соціального захисту можна надіслати поштою.

У відділах соціального захисту працюють телефонні гарячі лінії, зателефонувавши на які можна отримати інформацію щодо житлових субсидій, в тому числі й порядку заповнення бланків заяви та декларації, а також записатись на прийом на бажані день та годину. Разом з тим, записатись на прийом можна і через мережу Інтернет, зайшовши на сайт управління соціального захисту «Львів соціальний»: social.lviv.ua.

Прийом громадян у «Єдиних приймальнях» районних відділів соціального захисту проводиться:понеділок – з 13 до 19 год.; вівторок-четвер – з 08 до 19 год.; п’ятниця – з 09 до 14 год

 

Контакти відділів соціального захисту районів міста Львова:

Галицький: тел.:  261-44-50 (вул. Ф. Ліста, 5)
Личаківський: тел.:  235-71-62 (вул. Театральна, 10)
Залізничний: тел.:  295-82-28 (вул. І. Виговського, 34)
Франківський: тел.:  237-50-81 (вул. Генерала Т. Чупринки, 85)
Шевченківський: тел.:  252-28-40 (вул. В. Липинського, 11)
Сихівський: тел.:  254-64-80 (просп. Червоної Калини, 66)