У Києві сталася пожежа на території табору ромів

У Києві в районі Березняки згорів табір, де проживали представники ромської національної меншини, – Корупція Інфо

Популярне: У Європарламенті зупинили розгляд питання про український безвіз. Причина просто збиває з ніг!

Про це повідомив керівник  Групи моніторингу прав нацменшин В’ячеслав Ліхачов у Facebook.

Він зазначив, що раніше роми залишили це місце.

Розібрали та спалили табір ромів «місцеві активісти», пише «Київ.Оперативний». На цьому місці вони нібито хочуть зробити сквер.

Ініціатором виселення ромів був депутат Київської міської ради, голова постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Андрій Странніков.

Нагадаємо, що 28 серпня 2016 року жителі села Лощинівка Ізмаїльського району Одеської області розгромили кілька будинків представників ромської меншини після того, як чоловік ромської національності був звинувачений у вбивстві 9-річної дівчинки.

Згодом громада села Лощинівка зажадала виселити з населеного пункту всіх представників ромської національності.

Пізніше була досягнута домовленість, що представники Нацполіції 29 серпня створять «живий коридор» для запобігання провокацій під час того, як представники ромської общини будуть вивозити свої речі з Лощинівки. Але роми не прийшли за речами в свої будинки в селі Лощинівка.

Згодом Рроми з Лощинівки поскаржились голові МВС та омбудсмену на утиски. 

В свою чергу, Філіпішина повідомила, що рішення сільської ради Лощинівки Одеської області про виселення представників ромської національності із села суперечить українському та міжнародному законодавству стосовно прав меншин.