В результаті землетрусу й цунамі в Індонезії загинули щонайменше 30 осіб і 12 постраждали. Про це повідомляють місцеві канали.

Агентство зазначає, що такі дані в ефірі телеканалу навів представник місцевої лікарні, доктор Команг Аді Суджендра.

Інформацію про 30 загиблих підтвердив і директор індонезійської лікарні, куди були доставлені тіла. Його слова цитує агентство AFP.

Водночас пошуково-рятувальне агентство не назвало AFP точну цифру загиблих, а вказало, що в "результаті землетрусу багато загиблих".

Землетрус магнітудою 7,5 балів стався напередодні, за ним послідувало цунамі. У місті Палу на острові Сулавесі були зруйновані десятки будівель. Висота хвиль цунамі становили 1,5-2 м.

На фотографіях з Палу, в якому проживає близько 350 тисяч осіб, видно розкидані на березі тіла. Також масштаби нищівного землетрусу та цунамі місцеві жителі зняли на відео.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня

Зазначається, що у влади виникли труднощі з координацією зусиль з порятунку постраждалих, оскільки землетрус викликав перебої в електропостачанні, що порушило комунікацію з містами Палу і Дунган. Також повідомляється про закриття місцевого аеропорту.

Це вже не перший нищівний землетрус в Індонезії за останні кілька місяців. 29 липня на індонезійському острові Ломбок стався землетрус магнітудою 6,4, а 5 серпня стався повторний магнітудою 7.

Третій землетрус на острові стався 9 серпня, після чого в кінці місяця пройшла нова серія поштовхів магнітудою 6,3 і 6,9. В результаті в Індонезії загинули 555 осіб і близько 420 тис. жителів вимушено залишили свої будинки.