«Фейси» (так в Криму називають співробітників ФСБ) діють грубо і нахабно, розповів «Народній Правді» кримчанин Алім С. Його ім’я змінено з метою безпеки родичів, котрі залишилися на півострові, передає Корупція.Інфо

Популярне: Ніби кінець світу прийшов!!! У Кривому Розі пройшов страшний смерч і град, який все нищив. Там було справжнє пекло (ВІДЕО)

Взимку минулого року до нього в будинок увірвалися з обшуком. Слідчий швидко зачитав постанову суду, з якої випливало, що Алім, можливо, причетний до діяльності «терористичної організації». Перевернувши житло верх дном, не знайшли нічого кримінального. Забрали смартфон, ноутбук, жорсткий диск від комп’ютера та пару книжок.

Самого Аліма привезли в місцеве управління ФСБ. Допит вели три оперативника. Судячи з їх питань, було ясно, що проти Аліма у них нічого немає. Йшло звичайне вербування потенційного «свідка». Один з оперів в дружній манері повідомив, що Алім, відвідуючи мечеть, зв’язався з «поганою компанією». Сказали, що ФСБ хоче з ним «дружити», і за це Алім повинен надати їм «невелику послугу». Він відмовився говорити, пославшись на російську конституцію. Така відповідь вивела чекістів з рівноваги.«Спочатку били несильно. Більше лякали, натякали, що можуть влаштувати вбивство в камері. Розклали переді мною фото кількох людей. Деяких я знав, когось бачив вперше. ФСБшникам було потрібно, щоб я дав проти цих людей показання. Я відмовився. Мені наділи на голову пакет і почали душити», – розповідає Алім.

Під тортурами він втратив свідомість. Чекісти привели його до тями, але мучити далі не наважилися. Побоялися, що можуть «перестаратися». Серед ночі його викинули з управління. Алім дістався додому, зібрав речі і наступного ранку покинув Крим, виїхавши на материкову Україну.

«Я здогадувався, що за мною можуть стежити, як і за іншими мусульманами. Можна сказати, морально готувався. Найголовніше, не зламатися на першому допиті. Якщо погодишся на співпрацю, фейси з тебе вже не злізуть ніколи», – вважає Алім. Він упевнений, що йому пощастило. Будь у ФСБ серйозний матеріал на нього або команда отримати «зізнання» за всяку ціну, то Аліма чекали б більш жорстокі тортури.

Кримський активіст Геннадій Афанасьєв – колишній кремлівський в’язень. Навесні 2014 року його схопили в Сімферополі за нібито скоєний «терористичний акт» – підпали офісів «Єдиної Росії». Після затримання його кілька днів били, морили голодом, не давали спати, душили, бризкали в обличчя огидними хімікатами, але він мовчав. Розлючені чекісти почали бити Геннадія струмом по статевим органам, тоді він зламався, підписав папери, які йому підсунув слідчий. Російський «суд» дав йому сім років в’язниці, але влада України його виручила. Минулого літа Афанасьєва обміняли на проросійського сепаратиста з Одеси.