Колективний Захід чітко заявив про те, що контури перемоги в України визначить Україна. Тоді як справа країн-партнерів – допомагати.

Ба більше, канцлер Німеччини Олаф Шольц наголосив: якщо буде потрібно – допомагатимемо десятиліттями. Мовиться не про тривалість війни, а про післявоєнне відновлення й таке інше. Про це радник голови Офісу Президента Олексій Арестович розповів у стрімі на одному з ютуб-каналів.

Шольц взагалі здійснює грандіозну особисту революцію. Спостерігаю за ним, і хочеться зняти капелюха. Як тільки перевороти з людьми не відбуваються,
– відзначив Арестович.

Варто згадати, як починав німецький лідер.

“Який був імідж у Шольца, що усі молилися на Меркель і шкодували, що вона пішла. Тепер усе стало на свої місця”, – сказав радник глави ОП.

4 контури перемоги

Як стверджує Арестович, наразі Захід розглядає пакет з 4 умов перемоги України. Його доктринально використовують як елемент планування. Це дуже простий перелік:

  • повне звільнення територій України станом на 24 серпня 1991 року;
  • видача воєнних злочинців;
  • репарації;
  • “ні” Путіну.

Захід дискутує і планування відбувається виходячи з цих чотирьох контурів перемоги України. Тому усе визначено, усе дуже просто,
– відзначає радник ОП.

Вищеперелічені умови окреслюють бачення перемоги, яке Україна сформулювала давно. Країни-партнери готові допомагати нам цього досягти – без зайвих запитань. “Вони на це і працюють, у них все чітко”, – підкреслив Олексій Арестович.

Німеччина постачає Україні сучасне озброєння, яке є значно кращим за радянські зразки. Однак країна не володіє достатнім запасом військової техніки, яку вона вільно може передавати ЗСУ у великій кількості.

Сьогодні Україна може розраховувати не на постачання великої кількості німецької зброї, а на її високу якість. Так, ФРН взяла на себе передачу партії зенітно-ракетних комплексів IRIS-T. Ці системи ППО вже довели свою ефективність на території нашої держави.

IRIS-T перехоплює 90 відсотків усіх цілей щодо крилатих ракет і це великий показник. Доведена вірогідність знищення крилатої ракети у 0,9 – це справді у 1,5 раза краще, ніж дозволяють робити радянські комплекси ППО.

Про це 24 каналу розповів головний редактор Defence Express Олег Катков.

За його словами, ФРН постачає Україні не лише IRIS-T, а й радіолокаційні станції, які працюють для виявлення цілей.

“Станції, які ФРН нам постачає, мають головну особливість в тому, що вони призначені для виявлення малопомітних цілей з ефективною площею розсіювання 0.01. Для розуміння – навіть у “стелс”-винищувача ефективна площа розсіювання 0.1″, – додав фахівець.

Водночас ФРН не володіє достатнім запасом військової техніки, яку вона вільно може передавати ЗСУ у великій кількості.Тому Україна на сьогодні може сподіватися на обмежене постачання німецької зброї для забезпечення своїх потреб на фронті.

На думку Каткова, оборонна промисловість Німеччини робить свою техніку у доволі стислі терміни, що може бути на користь України. Водночас на складах “Бундесверу” немає достатньо запасів, які Німеччина могла б передати Україні вже сьогодні.

ФРН постачатимуть додаткові гусеничні HIMARS – комплекси Mars II. Процес іде, але коли ми говоримо про Німеччину, то маємо розуміти, що країна не має великих спроможностей,
– вказав аналітик.

Він підкреслив, що у ситуації з дефіцитом військової потужності Німеччини далася взнаки економія на своїй обороні після розпаду СРСР. Країна зменшила оборонні витрати до 1 відсотка від ВВП, попри те, що за нормами НАТО потрібно мати як мінімум 2 відсотки видатків.

Водночас Катков констатує, що через це Україна має куди більше шансів отримати на озброєння американські танки “Абрамси”, чим німецькі “Леопарди”.