В Україні кожну 13-ту хрущовку час зносити. По всій країні тільки офіційно визнали аварійними 75 млн квадратного метра житла. У столиці "застаріли" 3055 багатоповерхових будинків. А це більше 211 тис. квартир. Відповідно до закону, жителям таких будинків належить грошова компенсація або нове житло.

Про це розповів юрист Олександр Плахотник. Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства розробляє законопроект, який повинен запустити реновацію житла в Україні. Передбачається, що частину будинків знесуть, а решту – почнуть капітально ремонтувати.

Популярне: Масові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтняЖителі таких будинків мають право при знесенні отримати грошову компенсацію або інше житло, площа якого в 1,5 рази більша за попередню. Новий будинок повинен бути в тому ж районі. Правда, у результаті процес переселення може затягнутися на роки, а замість нового житла переселяють у тимчасове, найчастіше в гуртожитку.

Експерт у сфері нерухомості Лариса Ставинога впевнена: ремонтувати панельні "хрущовки" недоцільно. Плити, які використовувалися при будівництві, не відповідають сучасним будівельним нормам, а самі будинки зношені. Відзначимо, згідно з українським законом, аварійним можуть визнати будинок, конструктивні елементи якого зношені більш ніж на 60%.‡агрузка...