ATO

Солдати та офіцери, які беруть участь у проведенні АТО, отримають 13 мільйонів гривень за знищення або захоплення російської військової техніки. Перші виплати вже здійснюються. 

Про це повідомили із прес-служби Міністерства оборони України, передає Корупція.інфо

«Згідно з документами, що надійшли до штабу АТО за знищену (захоплену) військову техніку ворога та успішне виконання бойових завдань передбачено виплату винагород військовослужбовцям на суму майже 13 мільйонів гривень», – йдеться в повідомленні відомства.

Першими, хто отримав премії від командування, стали бійці 128 бригади. Відважні хлопці знищили дві бойові бронемашини. За це бійці вже отримали 85 тисяч 200 гривень.

На вчорашній день, 11 березня, командування Збройних Сил України  вже видало накази на виплату грошової винагороди на суму майже півтора мільйона гривень. Ці гроші вже незабаром отримають військовослужбовці зведених підрозділів 30 та 128 бригад ЗСУ.   

За безпосередню участь у бойових діях грошову нагороду отримають 45 військовослужбовців 55 бригади.

Також на свої гроші чекають бійці АТО, які знищили 210 одиниць бойової ворожої військової техніки. Серед цих машин – 30 танків. Правда, один із цих танків, армійцям вдалося відібрати в сепаратистів.

За повідомленням Міноборони, до кінця поточного місяця, усі документи щодо грошових нагород розгляне командування штабу АТО та видасть відповідні накази на виплату винагород.

Як раніше повідомляла «Преса України», прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк підписав постанову щодо винагороди для бійців АТО. Відтепер військовослужбовці отримуватимуть додаткові виплати за виконання бойових завдань і участь в антитерористичній операції.

«Той, хто бере участь в АТО, отримає удвічі більшу грошову винагороду, ніж той, хто перебуває поза межами зони АТО. За кожен день перебування в бою військовослужбовець додатково отримує 1 000 гривень. Окремо виплачуватиметься грошова винагорода за успішне виконання завдання бойовими підрозділами. Якщо бригада успішно виконала завдання, вона отримує додатково 365 тисяч гривень, якщо полк – 243 тисячі гривень, якщо батальйон – 121 тисячу гривень, якщо рота – 60 тисяч гривень», – наголосив Яценюк.

Крім того, за кожен знищений ПЗРК терористів українським військовим виплачуватиметься винагорода в розмірі 30 тисяч гривень, за знищений об'єкт наземної артилерії бойовиків – 42 тисячі гривень, за танк терористів бійці АТО отримають – 48 тисяч гривень, тактично-ракетні комплекси – 54 тисячі гривень.

Найбільшу суму грошей українські військові одержать за знищення системи залпового вогню («Гради», «Смерчі» тощо) та знищений бойовий літак російських незаконних збройних формувань. Це 60 тисяч гривень та 121 тисяча гривень відповідно.