Українські військові героїчно зупинили наступ ворога під Авдіївкою. Наразі там не фіксується значних просувань та успіхів окупантів.

Про це розповів офіцер 59-ї окремої мотопіхотної бригади ЗСУ ім. Якова Гандзюка Сергій Цехоцький.

Офіцер описав, яка зараз ситуація на Авдіївському напрямку.

«В принципі, загалом наступ противника призупинений. Немає такої активності, як була два тижні тому, коли вони дуже масовано, не на великі відстані, але просувалися», – повідомив Цехоцький.

Водночас тактика окупантів залишилася та сама – зруйнувати все, що бачать, куди можуть дотягнутися, а потім сказати, що вони зайшли туди.

Ветеран російсько-української війни Євген Дикий в ефірі однієї із радіостанцій заявив, що, найімовірніше, найближчим часом розпочнеться битва за Покровськ.

«У них зараз великі успіхи на покровському напрямку — на тому, який ми ще нещодавно делікатно називали авдіївським, хоч Авдіївка давно вже здана. Почали чесно говорити — покровський або покровсько-курахівський напрямок, мабуть, так правильніше називати. У них там великі успіхи і для них є сенс ці успіхи розвивати. Найімовірніше, битва за Покровськ почнеться ось-ось», — заявив Дикий.

Він зазначив, що має щодо оборони Покровська оптимістичні сподівання.

«Але що оборони Покровська вже не вдасться уникнути — для мене це вже практично доконаний факт. До Покровська вони вийдуть. Інша річ: там є шанс їх далі вже надовго затримати», — додав ветеран.

Дикий також сказав, що на покровському напрямку третя лінія оборони, яку копали цивільні компанії по підрядах, розташована перед Покровськом, а не за ним, і місто здавати ніхто не планує.

Також він розповів, що битва за Часів Яр має стратегічне значення як для Сил оборони України, так і для російських окупантів.

«Фактично, в Часовому Ярі вирішується вся битва за Донбас. Адже контроль над Часовим Яром — це не просто тактична перевага. Контроль над цими панівними висотами — це вогневий, а в перспективі і повний контроль над великою густонаселеною агломерацією. Тобто, це Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ та Слов’янськ. Чотири великі міста. Їхня доля вирішується у Часовому Яру», — сказав Дикий.

Він також додав, що в разі втрати Часового Яру, Україна буде вимушена провести евакуацію цивільного населення з цих населених пунктів.

«Наразі вони є прифронтовими, а стануть фактично зоною бойових дій. Як максимум — не факт, що ми ці міста утримаємо. Для того, щоб зараз посилити тиск на Часів Яр, по західних джерелах, наразі йде робота з перекидання двох десантних дивізій з району Роботине. Це мені виглядає дуже логічним та послідовним. Їм критично потрібен Часів Яр, це дійсно про стратегію», — пояснив Дикий.

Нагадаємо, що Сирський повідомив, що у зв’язку зі складною ситуацією на сході України він дві доби перебував у частинах, які ведуть оборону на Покровському та Курахівському напрямках, тобто на напрямку головного удару противника.

«Саме тут зосереджені основні ударні сили ворога, який намагається прорвати оборону наших військ і, розвиваючи успіх, вийти до великих населених пунктів Курахове і Покровськ», — підкреслив він.

Головнокомандувач додав, що, маючи від самого початку чисельну перевагу в особовому складі, озброєнні та техніці, противник щодня атакує позиції наших військ.

«Наше завдання в цих умовах — утримати займані рубежі та позиції, вогнем артилерії, ударними БПЛА і всіма засобами завдати максимальних втрат ворогові, виснажити його, тим самим зірвати ворожі плани та виграти час для формування і підготовки наших резервів», — пише він.

Сирський додав, що виконав роботу з командирами підрозділів. Головком наголосив, що командири роти або батальйону не повинні керувати боєм за кілька кілометрів від своїх підрозділів, особливо коли інтенсивність бойових дій зашкалює і високий ризик для життя бійців. Головком додав, що присутність командира відіграє вирішальну роль у підтримці високого рівня морально-психологічного стану серед підлеглих, їхньої стійкості, упевненості в тому, що вони не покинуті напризволяще.