Канцлер Австрії Себастьян Курц заявив, що поетапне зняття санкцій з Росії має бути прив’язане до врегулювання ситуації на сході України.

Про це він сказав у інтерв’ю газеті Rheinische Post.

“Ще будучи міністром закордонних справ, я вважав за потрібне конкретним чином зв’язати поетапне скасування санкцій з позитивними кроками по Україні – те, що пропонував тодішній глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр. І першим кроком було б встановлення реального режиму припинення вогню на сході України”, – вважає Себастьян Курц.

Він додав, що минулими місяцями, прогресу у цьому питанні “було занадто мало”.

Окрім того, санкції США проти Російської Федерації, які пов'язані з конфліктом на Донбасі, залишатимуться в силі поки російські війська не покинуть територію України.

Про це заявила посол Сполучених Штатів в Україні Марі Йованович

"Так само будуть залишатися в силі кримські санкції, поки Росія не поверне півострів Україні", – зазначила Йованович.

За її словами, це принципова позиція Вашингтону.

"Ми закликаємо РФ виконати Мінські угоди та завершити конфлікт. Росія повинна повернути в Україну 24 затриманих українських моряка, а також інших незаконно затриманих українців", – додала посол.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Нагадаємо, 29 грудня почало діяти рішення Ради ЄС щодо продовження економічних санкцій Європейського Союзу проти Росії до 31 липня 2019 року.

Рішення продовжити санкції за "дестабілізацію ситуації в Україні" було ухвалено 21 грудня. Антиросійські "обмежувальні заходи" триватимуть до 31 липня 2019 року.

У тексті рішення зазначається, що санкції мають на меті повну реалізацію мінських угод з боку Росії.

При цьому у Росії визнали серйозні проблеми з рублем через дію санкцій – рубль за 2018 рік втратив 21,1% вартості до долара і 15,5% — до євро.

Також, РНБО підтримала персональні економічні санкції стосовно російських компаній, політиків та депутатів, працівників силових структур за сприяння агресивних дій проти України.