Батьки навмисно били й обмежували доступ сина до їжі. До лікарні дитина потрапила в стані коми і померла, не опритомнівши.

Суддя Жовтневого районного суду Харкова 9 жовтня винесла вирок у кримінальній справі № 639/7625/17 за обвинуваченням харків'ян у злісному невиконанні обов'язків із догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки (ст.166 КК України), в умисних тяжких тілесних ушкодженнях (ст. 121 КК України), катуванні (ст.127 КК України), унаслідок чого дитина померла.

Засуджений у період з листопада 2016-го по кінець серпня 2017 року свідомо і навмисно завдавав сильних фізичних і психологічних страждань малолітньому сину, щоб обмежити його "в можливості нормального відпочинку та сну". "Користуючись своєю безкарністю через неможливість вчинити спротив чи повідомити про вчинення протиправних дій до правоохоронних органів його сином у силу малолітнього віку, неодноразово, в присутності та з мовчазної згоди співмешканки – матері дитини, у нічний час доби, застосовуючи фізичну силу, здійснював його неодноразове побиття, зокрема і ременем по різних частинах тіла, а також неодноразово душив дитину", – йдеться в повідомленні.

Слідством встановлено, що тривалий час дитина голодувала. Батьки навмисно обмежували доступ сина до їжі майже протягом місяця.

ПопулярнеМасові перевірки та шалені штрафи: як каратимуть українців вже з жовтня"Згідно з вироком, встановлено вину матері постраждалого хлопчика, яка не забезпечувала належного харчування, спостереження за станом здоров'я, виховання, а також не забезпечувала малолітньому синові рівень життя, необхідний для його фізичного, розумового, духовного, морального та соціального розвитку. Бажаючи догодити своєму співмешканцю (засудженому у справі), жінка не звертала уваги на те, що останній б'є їхнього трирічного сина, не викликала швидку допомогу, тривалий час приховувала стан дитини від сторонніх, залишалася проживати разом зі співмешканцем в одній квартирі, обмежувала доступ дитини до їжі. Бездіяльність матері й призвела до настання тяжких наслідків – смерті дитини", – зазначають у суді.

Судово-медичні експертизи засвідчили, що завдані тяжкі тілесні ушкодження мають характер особливого мучення потерпілого.

"До лікарні дитина потрапила в стані коми, через голод з ознаками дистрофії, відсутності жирової клітковини та багатьма іншими негативними змінами в організмі внаслідок харчової недостатності, тільки у вересні 2017 року за викликом сусідки засуджених. Не опритомнівши 27 вересня 2017 року дитина померла", – констатують у прес-службі.

Обоє батьків визнані винними в скоєнні умисного тяжкого тілесного ушкодження, що має характер особливого мучення, вчиненого групою осіб, що спричинило смерть потерпілого (ч. 2 ст.121 КК України).

Батька померлої дитини також визнано винним у тортурах і завданні умисних середньої тяжкості тілесних ушкоджень. Суд призначив остаточне покарання у вигляді 10 років позбавлення волі.

Мати померлої дитини визнана винною у злісному невиконанні обов'язків із догляду за дитиною. Їй призначено остаточне покарання у вигляді 8 років позбавлення волі.

Обох батьків взято під варту. Триває термін для апеляційного оскарження вироків.