згуладзе

Правоохоронці надають громадянам безліч послуг, які неможливо надати легально, всупереч закону.

 

Про це заявила заступник міністра внутрішніх справ, відповідальна за реформу МВС, Ека Згуладзе, передає Корупція.інфо з посиланням на Українську правду.

"Наприклад, реєстрація машин на місці. Чому хтось повинен платити хабар тисячу доларів співробітнику МРЕВ, щоб це зробити? Ми можемо це зробити легально. Ми можемо поставити ту ж саму ціну, наприклад, легально. І ці гроші підуть до бюджету. Мене злить те, що ми фіксуємо мізерну частину грошових надходжень від цих операцій ", – сказала вона.За словами Згуладзе, у відомстві провели аналіз і виявили більше сотні видів таких послуг.

Боротися з такою корупцією, за її словами, будуть, зокрема, шляхом передачі відповідальності від начальства співробітникам нижчої ланки.

"Ми делегуємо право прийняття рішення та підписи на сотні співробітників. Коли ти делегуєш повноваження, то разом з цим делегуєш відповідальність кожному.

Також Згуладзе запевнила, що будуть забезпечні умови для уникнення корупції: конкретні терміни надання послуг з цінами, чіткість процедур.

"А потім, налагодивши ці процеси, можна через півтора року делегувати частину функцій хоч Укрпошті. Тобто, будь-якій організації, у якої є велика мережа по країні, і яка може надавати частину цих послуг", – сказала вона.

За її словами, частина послуг залишиться при МВС – наприклад, реєстрація зброї.